ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص می یابد

به گزارش پسرک کامپیوتری، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت که از قول رئیس سازمان توسعه و تجارت شنیده ام که قرار است ارز واردات آیفون به واردات خودرو اختصاص یابد.

ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص می یابد

به گزارش ایسنا، فرهاد طهماسبی با تاکید بر ضرورت واردات خودرو در بازه قیمت برابر با خودرو های ایرانی گفت: مجلس یازدهم این موضوع را به عنوان یک خواسته مردمی و ضرورت بازار مصوب نموده و از دولت خواسته که این کار را انجام دهد؛ بنابراین تصمیم مشترک مجلس و دولت باید در جهت تنظیم بازار و خواسته مردم نتیجه داشته باشد. منفعت عمومی فلسفه واردات خودرو است.

دولت روی ثبت سفارش ها در بازه قیمت داخل، نوع خودرو و امکان خدمات دقت داشته باشد

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تأکید به نظارت بر بازه قیمتی برابر با تولیدات داخلی گفت: دولت باید روی ثبت سفارش ها نظارت داشته باشد. بعلاوه نوع خودرویی که وارد می گردد، امکان ارائه خدمات پس از فروش برند ها و سایر امکانات بسیار حائز اهمیت است.

تخصیص ارز گوشی آیفون به واردات خودرو

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس درباره بازه قیمت معین شده برای واردات خودرو ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: این موضوع را از علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه و تجارت شنیدم که تأکید کردند که ارز ترجیحی ما به گوشی آیفون اختصاص پیدا نموده بود و واردکنندگان بدون توجه ارز ترجیحی موبایل را با ارز آزاد می فروختند؛ بنابراین به جاست که ارز این بخش را به واردات خودرو اختصاص بدهند.

طهماسبی با بیان اینکه ممکن است برخی از کارشناسان مخالف این کار باشند، مطرح کرد: اگر قرار باشد ارز آیفون حذف نگردد و به برند های دیگر برود، این اقدام چندان صحیح نیست. آنچه وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح می نماید همان اختصاص ارز آیفون به خودرو است. عقیده بنده هم این است که مردم واردات خودرو را ترجیح می دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2017

به "ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارز گوشی آیفون به واردات خودرو اختصاص می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید