ارتباط بین رنگ مو و سردرد و روش های پیشگیری از آن

به گزارش پسرک کامپیوتری، خبرنگاران | سرویس سلامت - بسیاری از خانم ها پس از رنگ کردن موهای خود دچار سردردی می شوند که هیچ گونه مسکنی نمی تواند آن را مهار کند. با این حال اغلب حاضر هستیم که تمام دردسر های زیباتر شدن را با جان و دل تحمل کنیم، اما علل بروز سردرد پس از رنگ کردن مو چیست؟ چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟ اگر شما نیز به دنبال پاسخی برای این سوالات هستید، با ما همراه باشید. در این مطلب به رنگ مو و سردرد می پردازیم و سپس راهکارهای پیشگیری از بروز سردرد را معرفی می کنیم.

ارتباط بین رنگ مو و سردرد و روش های پیشگیری از آن

اگر مطالعه بخش خاصی از این مطلب مدنظر شماست، با انتخاب عناوینی که در فهرست موضوعی زیر ارائه شده اند، به موضوع دلخواه خود برسید.

 • علل سردرد پس از رنگ کردن مو
 • راهکارهای جلوگیری از سردرد پس از رنگ کردن مو

علل سردرد پس از رنگ کردن مو

سردردی که پس از رنگ کردن مو به وجود می آید، همواره به دلیل مواد شیمیایی موجود در رنگ نیست و گاهی می تواند علل دیگری نیز داشته باشد.

 • جذب و تنفس مواد شیمیایی موجود در رنگ مو: مواد شیمیایی موجود در رنگ مو قابلیت جذب شدن به وسیله پوست سر را دارند. به علاوه تنفس این مواد نیز می تواند باعث حساسیت و سردرد در فرد گردد.
 • دکلره نموده مو: استفاده از دکلره در ترکیبات رنگ مو اثر زیادی در افزایش احتمال بروز سردرد پس از رنگ کردن موها دارد.
 • کشیده شدن بیش از حد مو: اگر در هنگام تقسیم بندی موها، تارهای مو کشیده شوند یا برای باز کردن گره های مو مجبور به شانه زدن محکم شوید، احتمال بروز سردرد افزایش می یابد.
 • گرم شدن بیش از حد سر: گاهی به منظور رنگ دریافت سریع تر و بهتر موها از سشوار استفاده می گردد. گرم شدن طولانی و بیش از حد سر می تواند باعث سردرد گردد.
 • بد نشستن روی جایگاه آرایشگاه و آسیب زدن به گردن: رنگ کردن مو گاهی به چندین ساعت وقت احتیاج دارد. اگر در این مدت فرد در حالت نامناسبی بنشیند، می تواند عضلات گردن خسته شده و این مساله منجر به سردرد می گردد. استفاده طولانی مدت از سرشورهای آرایشگاهی نیز باعث خستگی گردن و سردرد خواهند شد.

سامانه مشاوره آنلاین های اکسپرت

راهکارهای پیشگیری از سردرد پس از رنگ کردن مو

همانطور که مطالعه کردید رنگ مو و سردرد می توانند مرتبط باشند یا بروز سردرد به علل دیگری باشد. خوشبختانه با راهکارهایی ساده می توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد.

 • استفاده از رنگ موی مرغوب: در حال حاضر برندهای معتبری در جهان در حال فراوری رنگ مو با استفاده از فرمولاسیون های جدید هستند و بسیاری از مواد شیمیایی مضر مانند آمونیاک را از ترکیبات خود حذف نموده اند. استفاده از این برند ها می تواند باعث کاهش احتمال بروز سردرد در فرد شوند.
 • اجتناب از دکلره کردن مو: استفاده نکردن از دکلره در ترکیبات رنگ مو اثر زیادی در کاهش سردرد دارد. در عوض می توانید از روش های روشن کردن مو بدون دکلره بهره ببرید.
 • رنگ نکردن مو از ریشه: در صورتی که علت سردرد، تماس رنگ مو با پوست سر باشد، از تکنیک هایی برای رنگ کردن مو بهره ببرید که مانع از رسیدن رنگ به ریشه مو می شوند.
 • نشستن روی جایگاه در حالت استاندارد: لم ندادن روی جایگاه و نگه داشتن گردن در راستای مهره های کمر، می تواند از بروز سردرد جلوگیری کند.
 • استفاده از نرم کننده پیش از رنگ کردن مو: قبل از آغاز به رنگ کردن، موها را با نرم کننده بشویید و کاملا شانه بزنید تا تمام گره های مو باز شوند و موها در حین رنگ کردن کشیده نشوند.
 • استفاده از ماسک های تنفسی در حین رنگ کردن مو
 • رنگ کردن مو در محلی با تهویه مناسب: اگر در محل تهویه مناسب وجود داشته باشد، احتمال تنفس مواد شیمیایی موجود در رنگ کمتر خواهد شد.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم رنگ مو و سردرد پس از آن را آنالیز کنیم و راه های جلوگیری از آن را به طور کامل توضیح دهیم. در صورتی که با رعایت تمام نکات بازهم پس از رنگ کردن مو دچار سردرد می شوید، از رنگ موهای طبیعی استفاده نمایید. در این رابطه پیشنهاد می کنیم مقاله رنگ کردن موها بارنگ طبیعی را مطالعه کنید. شما چه راهکارهایی را برای پیشگیری از سردرد بعد از رنگ مو سراغ دارید؟ نباید فراموش کنید نظرات و تجربیات خود را در این مورد با ما و سایر همراهان خبرنگاران به وسیله بخش نظرات و پرسش ها به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1566

به "ارتباط بین رنگ مو و سردرد و روش های پیشگیری از آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط بین رنگ مو و سردرد و روش های پیشگیری از آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید