آشنایی با برجسته ترین هنرمندان هنر آبرنگ در طول تاریخ

به گزارش پسرک کامپیوتری، ایسنا/ این خبر به جهت آشنایی با برجسته ترین هنرمندان هنر آبرنگ در طول تاریخ برای شما نگارش شده است.

آشنایی با برجسته ترین هنرمندان هنر آبرنگ در طول تاریخ

آلبرشت دورر (1528-1471)

دورر هنرمند بسیار بااستعدادی بود. او همچنین برخی از نخستین نقاشی های آبرنگ اروپا را خلق کرد. آبرنگهای او طراحی های از منظره و طبیعت را شامل می شوند که امروزه هنوز سالم به جای مانده اند.

ویلیام بلیک (1827-1757)

بلیک یکی از بزرگترین شاعران انگلیسی زبان محسوب می شود، اما هنر او نیز قابل توجه است. او در دوران کودکی آبرنگ را فرا گرفت. بلیک برای خلق آثار هنری اش ابتدا طرحی را روی یک سطح صاف (مانند صفحه مسی) نقاشی میکرد و سپس آن را روی کاغذ می کشید. سپس طرح ها به صورت جداگانه با جوهر و آبرنگ تکمیل می شدند تا هر تصویر در نوع خود بی نظیر باشد.

ویلیام ترنر (1851-1775)

ترنر نیز همچون دورر به جز آبرنگ در هنرهای دیگری هم استعداد داشت. او که به شعر و تعلیم علاقمند بود، توجه به هنر را از سنین کودکی شروع کرد. او از مهارتهای خود در آبرنگ برای نمایش در نمایشگاه ها استفاده کرد و از این طریق نخستین درآمد واقعی خود را بدست آورد. بعدها، ترنر از آبرنگ به عنوان راهی برای شرح وقایع سفرهای خود استفاده کرد و اشتیاق او به آن هرگز از بین نرفت. دهه آخر زندگی او با افزایش تولید نقاشی آبرنگ همراه بود.

جان جیمز اودوبان (1851-1785)

حدود 90 سال پیش بود که اودوبان کتاب پرندگان آمریکا را تکمیل کرد، اما از این کتاب همچنان به عنوان یکی از مهمترین کتابهای پرنده شناسی تاریخ یاد می شود. تلاش اودوبان برای ثبت اطلاعات پرندگان به شروع سنت هنری خلق نقاشی های طبیعت گرایانه با کمک آبرنگ کمک کرد.

الیزابت موری (1882-1815)

الیزابت موری که یک هنرمند بریتانیایی است که نقاشی آبرنگ را از پدرش آموخت که او هم یک نقاش آبرنگ بود. این دو با همدیگر سفر کردند و الیزابت زمان قابل توجهی را در رم، مراکش و جزایر قناری سپری کرد. او در طول 10 سال، علاوه بر پرتره، تابلوهای نقاشی منظره در طول سفرهایش به آفریقای شمالی نیز خلق کرد. ویژگی شاخص نقاشی هایش، استفاده از رنگهای قهوه ای، بنفش، آبی، سیاه، قرمز و طلایی به همراه سبز زیتونی برای ایجاد حال و هوای گرم بود.

جیمز مک نیل ویسلر (1903-1834)

در سال 1871 میلادی، جیمز مک نیل ویسلر یکی از مشهورترین تابلوهای نقاشی جهان را خلق کرد. این نقاشی که به عنوان مادر ویسلر شناخته می شود، بیش از 150 سال است که بینندگان را با سادگی و ترکیب خاص، مبهوت کرده است. ویسلر علاوه بر خلق مجموعه قابل توجهی از تابلوهای نقاشی رنگ روغن، نقاشی های آبرنگ هم خلق میکرد. سبک بیانی او کمک کرد تا نقاشی هایی با حال و هوای خاص از منظره ها و دریا خلق کند که گاهی اوقات تصاویر کوچکی از انسانها هم به آن اضافه می شدند.

توماس موران (1926-1837)

موران بیشتر برای خلق منظره های آبرنگی و به ویژه منظره های پارک ملی یلواستون شناخته می شود. در حقیقت، نقاشی های او از چشمه های آبگرم این محوطه بود که به متقاعد کردن کنگره ایالات متحده آمریکا برای تاسیس پارک ملی یلواستون در سال 1892 کمک کرد.

وینسلو هومر (1910-1836)

هومر که یک هنرمند خودآموخته بود، رویکرد هنری خود را بر مبنای در لحظه بودن قرار داده بود. از نظر هومر، تماشای منظره ها و نقاشی کردن آنها به تماشای عکس اولویت دارد. او تصاویری از اتفاقات روزانه و سفرهایش را با آبرنگ نقاشی میکرد.

جان سینگر سارجنت (1925-1856)

سارجنت بیشتر برای نقاشی کردن پرتره معروفیت دارد، اما نقاشی های آبرنگ او هم خیره کننده اند. همچون سایر هنرمندان، موضوع اغلب آبرنگ های او منظره و سفر بود.

پاول کله (1940-1879)

در سال 1911، پل کله به یک گروه هنری به نام سوارکار آبی ملحق شد. رنگ بخش مهمی از رویکرد زیبایی شناسی این گروه محسوب میشد. نقاشی های آبرنگ کله در حقیقت وسیله ای برای کاوش او در جهانی رنگ بودند. از نقاشی های آبرنگ کله همچنین میتوان به عنوان نمونه شاخص زیبایی شناختی اکسپرسیونیسم یاد کرد.

ادوارد هاپر (1967-1882)

هاپر بیشتر برای خلق تابلوهای نقاشی رنگ روغن همچون شب زنده داران شناخته می شود، ولی او تجربه خلق نقاشی آبرنگ هم داشت. موضوع آبرنگ های هاپر با سایر هنرمندان تفاوتی نداشت. او منظره ها را نقاشی میکرد.

چارلز دموث (1935-1883)

دموث از نظر هنری در دوران مدرنیسم به بلوغ رسید و روبرو او با کوبیسم تاثیر زیادی بر نقاشی های آبرنگ او ایجاد کرد. علاقه او به خطوط صاف و اشکال هندسی، او را به یکی از بنیانگذاران جنبش راست خط کاری تبدیل کرد.

جورجیا اوکیف (1986-1887)

جورجیا اوکیف در اواخر دهه دوم زندگی خود کار آبرنگ را به عنوان روسی برای بازی با رنگ و ترکیب شروع کرد. او آبرنگ ها را قبل از مجموعه تابلوهای نقاشی رنگ روغن و مشهور با موضوع گلها خلق کرده بود. در حقیقت میتوان گفت که تجربه نقاشی با آبرنگ به او کمک کرد تا سبک منحصر بفرد خود را راحت تر بشناسد.

رجینالد مارش (1954-1898)

آثار هنری مارش به انعکاسی از شهر نیویورک تبدیل شده اند. او در دهه 30 و 40 میلادی زندگی روزمره این شهر پرجمعیت را به تصویر می کشید. مارش با وجود چنین مهارتهای مشاهده ای، فرد بسیار مناسبی برای روزنامه نگاری بود و در نهایت برای همکاری به دیلی نیوز پیوست.

اندرو وایت (2009-1917)

اندرو وایت هنرمند آمریکایی و پسر ان. سی. وایت ، تصویرگر مشهور بود. اندرو به لطف راهنمایی های پدرش از همان دوران کودکی در هنر آبرنگ مهارت پیدا کرد. او زمانی که بیست ساله بود، نخستین نمایشگاه انفرادی خود برای نقاشی های آبرنگ را برگزار کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 19 تیر 1402 بروزرسانی: 19 تیر 1402 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2199

به "آشنایی با برجسته ترین هنرمندان هنر آبرنگ در طول تاریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با برجسته ترین هنرمندان هنر آبرنگ در طول تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید