کشف عتیقه های 200 میلیاردی

به گزارش پسرک کامپیوتری، فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پلیس پیشگیری از کشف پنج قطعه عتیقه مربوط به دوره هخامنشی و سلوکی به ارزش بیش از 200 میلیارد ریال خبر داد.

کشف عتیقه های 200 میلیاردی

باشگاه خبرنگاران پویا: سردار امیر رحمت الهی با اعلام خبر کشف عتیقه های 200 میلیاردی، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه غارتگران میراث فرهنگی قصد فروش تعدادی اشیاء تاریخی ـ فرهنگی در شهر کرمانشاه را دارند موضوع به صورت ویژه، در دستور قرار گرفت.

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پلیس پیشگیری افزود: مأموران یگان حفاظت کرمانشاه با همکاری پلیس امنیت اقتصادی پس از اطمینان از وجود اموال تاریخی و فرهنگی در محل معامله و اخذ دستور از مقام قضائی در بازرسی از منزل مسکونی پنج قطعه عتیقه تاریخی مربوط به دوره هخامنشیان و سلوکیان کشف کردند.

این مقام انتظامی درباره نوع عتیقه های کشف شده گفت: اشیاء عتیقه کشف شده، شامل دو عدد گوشواره طلا به وزن 41 گرم، دو عدد پیکرک به نقش فرشته بالدار به وزن سه گرم و دو عدد کتیبه به خط میخی از جنس طلا هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام نظر اولیه کارشناسان میراث فرهنگی ارزش ریالی اشیاء عتیقه کشف شده بیش از 200 میلیارد ریال برآورد شده است، ادامه داد: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

رحمت الهی متذکر شد: ایران از جمله کشورهایی است که دارای تاریخی بس کهن و تمدنی ریشه دار است و از این رو آنچه از گذشته های دور برای ایرانیان به جا مانده در مقایسه با سایر کشورها قابل مقایسه نیست.

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پلیس پیشگیری گفت: هموطنان می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را در اسرع وقت با شماره تماس 09662 (پل ارتباطی مردم با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و یگان حفاظت) مطرح کرده و در حفظ میراث ماندگار ایران و تأمین امنیت جامعه سهیم باشند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1308

به "کشف عتیقه های 200 میلیاردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف عتیقه های 200 میلیاردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید