مورد توجه ترین حیوان جهان (تصاویر)

به گزارش پسرک کامپیوتری، فقط دو تا از آنها روی کل کره زمین باقی مانده است. دانشمندان و جانورشناسان با روش های مختلف تلقیح مصنوعی قصد دارند تعداد آنها را بیشتر نمایند تا آنها را از خطر انقراض نگه دارند.

مورد توجه ترین حیوان جهان (تصاویر)

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین ، ه نظر بعضی از کارشناسان نسل کرگدن های سفید همین الان هم منقرض شده و باقی ماندن دو تا از آنها هرگز نمی تواند باعث گردد تا از انقراض جلوگیری گردد چرا که جنس نر آن دیگر بر روی کره زمین وجود ندارد و تنها از آن اسپرم هایی فریز شده باقی مانده که تضمینی وجود ندارد که بارور شوند.

آخرین کرگدن سفید نر تاریخ در سال 2018 تلف شد.

این دو کرگدن ماده سفید فاتو و ناجین نام دارند و در کنیا نگهداری می شوند. کارشناسان زیست محیطی انقراض این جانور را فراتر از تراژدی توصیف می نمایند. این دو مادر و دختر هستند. ناجین به وسیله لقاح مصنوعی به دنیا آمده است و کارشناسان امیدوارند بتوانند کرگدن مادر بار دیگر با روش لقاح مصنوعی بار دیگر باردار گردد.

این دو جانور به شدت مورد توجه در دنیا قرار دارند و بسیار مشهورند.

اول پجتا کانسرونسی در کشور آفریقایی کنیا یکی از بزرگترین پناهگاه های کرگدن در دنیا و محل زندگی ناجین و فاتو است ، یک مادر و دختر که آخرین کرگدن های سفید شمالی موجود هستند.

سام اندرسون محقق و عکاس حیات وحش که در ساخت مستند این دو کرگدن مشارکت نموده می گوید: داستان دو کرگدن سفید شمالی اخیر ناگزیر غم انگیز است. چندین دهه شکار غیرقانونی و از دست دادن زیستگاه باعث کاهش این گونه شده است. از بین رفتن این گونه جانوری انقراض عملکردی ننم دارد. آخرین جنس نر این گونه کمیاب جانوری در سال 2018 درگذشت و تنها دو ماده باقی ماند: ناجین و فاتو ، مادر و دختر.

اندرسون در ادامه می گوید که از بین رفتن و انقراض این گونه جانوری فراتر از فاجعه است اما کمتر کسی به آن توجه می نماید. این کرگدن های کمیاب حاصل چندین میلیون سال تکامل بودند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1418

به "مورد توجه ترین حیوان جهان (تصاویر)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورد توجه ترین حیوان جهان (تصاویر)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید