قایقی روباتیک که به پل تبدیل می گردد

به گزارش پسرک کامپیوتری، محققان دانشگاه ام آی تی از فراوری قایق های روباتیکی خبر داده اند که قادر به تغییر شکل برای سازگار شدن با محیط اطراف و عبور از موانع آبی و کانال های تنگ هستند.

قایقی روباتیک که به پل تبدیل می گردد

این قایق های روباتیک که به Roboat شهرت یافته اند، در زمان عبور از آب و وقتی در کانال های باریک گیر می نمایند، با تغییر شکل و ابعاد راهی برای عبور از معابر تنگ پیدا می نمایند.

همچنین می توان با تغییر شکل دادن این قایق ها، آنها را به پل های موقت برای عبور از روی آب یا راه های آبی درون شهری مبدل کرد.

انتظار می رود این قایق های روباتیک در وهله اول در شهر آمستردام کشور هلند مورد استفاده قرار بگیرند. یک چهارم مساحت این شهر را کانالهای آبی تشکیل می دهند. اما باریک بودن این کانال ها استفاده از آنها برای کشتی رانی مدرن را ناممکن می نماید. استفاده از Roboat می تواند تا حدی به رفع شدن مشکل مذکور یاری کند. همچنین با اتصال تعداد زیادی از این قایق های روباتیک می توان آنها را به بازارهای دریایی برای فروش کالا مبدل کرد.

نمونه اولیه این روبات ها در سال 2016 فراوری شده و در کانال های دریایی شهر آمستردام باموفقیت مورد آزمایش قرار گرفته اند. اما مدل جدید فراوری شده هوشمندتر، مستحکم تر و منعطف تر بوده و علت این امر طراحی الگوریتم مناسب تر برای کنترل حرکات قایق یادشده و تغییر شکل آن است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 235

به "قایقی روباتیک که به پل تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قایقی روباتیک که به پل تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید