شیر از این هم گران تر می گردد؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، در پی درخواست نادر دامپروران کانادا برای افزایش قیمت در اواسط سال به علت تورم، قیمت شیر در کانادا ممکن است برای دومین بار در یک سال افزایش یابد.

شیر از این هم گران تر می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی تی وی، هرچند فراورینمایندگان شیر در کانادا با افزایش قیمت کالاها و خدماتی که برای فراوری احتیاج دارند دست و پنجه نرم می نمایند، با این حال، ناظران این صنعت می گویند مردم نمی توانند افزایش قیمت دیگری را تحمل نمایند.

آن ها هشدار می دهند که در صورت تایید این درخواست، افزایش قیمت های بیشتری روی فرآورده های لبنی اعمال می گردد، هزینه های خرده فروشی بالا می رود و ناامنی غذایی افزایش می یابد.

کمیسیون لبنیات کانادا روز پنجشنبه گفت که در اواخر ماه می درخواستی از دامپروران کانادا دریافت نموده است تا اجازه افزایش قیمت شیر در اواسط سال را بدهد.

جدیدترین مطالب

10 شهر گران امریکای شمالی را بشناسید

تورم کانادا رکورد 40 ساله را زد

پیش بینی کاهش قیمت بنزین به زیر 2 دلار

مالیات مدارس کبک محدود اضافه می گردد

این درخواست در حالی ارائه شده که قیمت شیر در درب مزرعه شش سنت در هر لیتر یا معادل تقریباً 8.4 درصد در یکم فوریه افزایش یافته بود. قیمت لبنیات معمولاً سالی یک بار آنالیز می گردد.

این کمیسیون گفت که در اواخر این ماه رایزنی نموده و تصمیم خود را در 17 ژوئن اعلام خواهد نمود.

این نهاد وابسته به دولت فدرال که بر صنعت لبنیات و سیستم مدیریت عرضه کانادا نظارت دارد، گفت که افزایش قیمت شیر از اول سپتامبر اعمال خواهد شد.

به گفته فعالان این صنعت، در کمتر از یک سال، هزینه های کود 44 درصد، سوخت 32 درصد و خوراک دام هشت درصد افزایش یافته است و آنالیز سالانه قیمت ها، شکافی بین هزینه های فراوری و قیمت عرضه ایجاد می نماید.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2029

به "شیر از این هم گران تر می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیر از این هم گران تر می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید