رکورد تهران در فوتی های کرونا، احتمال اعمال محدودیت در سفر به شمال

به گزارش پسرک کامپیوتری، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به تعداد قابل توجه فوتی های کرونا در تهران، گفت: اگر آخر هفته سفر به شمال کشور و یا سایر نقاط را ببینیم، احتمال بروز پیک جدید بیماری بعید نخواهد بود؛ به همین دلیل اعمال محدودیت هایی را مدنظر داریم که ممکن است یکی از آنها محدودیت ها در تردد به سمت شمال کشور باشد.

رکورد تهران در فوتی های کرونا، احتمال اعمال محدودیت در سفر به شمال

دکتر نادر توکلی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط بیمارستان های استان تهران در موج جدید کرونا، گفت: همه بیمارستان ها به شکل مستقیم یا غیرمستقیم درگیر بیماری کووید19 هستند. علاوه بر بیمارستان های دولتی، عمومی غیر دولتی و خصوصی که درگیر هستند و از تعداد کم تا بالای مریض مبتلا به کرونا پذیرش دارند، تعدادی بیمارستان تک تخصصی هم داریم که بیمار آلوده به کووید19 که با بیماری مرتبط با حوزه تک تخصصی به بیمارستان مراجعه کردند اما شناسایی شدند را بستری دارند.

تمام مراکز بیمارستانی تهران، درگیر با کرونا

وی اضافه نمود: به طور مثال در مرکز قلب تهران تعدادی بیمار با عارضه قلبی-عروقی حاضر می شوند و همزمان ممکن است آلودگی به کرونا داشته باشند؛ یا مثلا اگر بیماری به بیمارستان سوختگی مراجعه کند، اما در کنار عارضه اصلی به کرونا مبتلا باشد در صورتی که عارضه تنفسی جدی نداشته باشد، باید در آن بیمارستان مورد رسیدگی قرار گیرد. بنابراین در تهران همه مراکز درگیر بیماری کرونا هستند.

شرایط تهران مساعد نیست

جلسه با استانداری و لزوما اتخاذ تدابیر سختگیرانه

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران با تاکید بر اینکه شرایط در تهران اصلا مساعد نیست، اظهار کرد: جلساتی با استانداری داشتیم، باید تدابیر سختگیرانه ای اتخاذ گردد. یکی از موضوعات در دست آنالیز این است که افرادی را که به سفرهای غیرضروری می فرایند، رصد و پایش کنیم تا در صورت ابتلا به کرونا موظف باشند خودشان هزینه های درمانی را تقبل نمایند. با اتخاذ تدابیر سختگیرانه تر می توانیم شرایط را به طور نسبی کنترل کنیم.

دغدغه تشدید نظارتها بر اصناف و کسبه

وی اضافه نمود: بخش عمده ای از این محدودیت ها مواردی است که از ابتدای هفته در تهران اجرایی شد؛ از سوی دیگر تشدید نظارت ها بر اصناف و کسبه از دغدغه های جدی ما است. ضروری است رفتارهای پرخطر کنترل گردد. یکی از بخش های حائز اهمیت برایمان اجرای دورکاری کارکنان است که اگر پیروز شویم به عنوان مصوبه ستاد کرونای استان اعلام گردد.

افزایش تختهای ویژه در فاصله پیک دوم و سوم کرونا

عدم پذیرش بیمار کرونا نداریم

توکلی درباره تجهیز مجدد بیمارستان های پایتخت در موج سوم کرونا، توضیح داد: بین پیک دوم و سوم کرونا خوشبختانه توسعه زیادی در بخش مراقبت های ویژه داشتیم و با همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت پیروز شدیم تعداد قابل توجهی تخت ویژه را وارد مدار کنیم، فضاهایی که در بیمارستان ها قابلیت توسعه تخت داشتند تجهیز شدند و اگر این تمهیدات اندیشیده نمی شد، فاجعه بزرگی رخ می داد. خوشبختانه درحال حاضر مسئله ای مبنی بر عدم پذیرش بیمار مبتلا به کرونا نداریم.

هنوز به نقاهتگاه ها احتیاج نیست

وی درباره شرایط نقاهتگاه های کرونا نیز بیان نمود: تا به امروز در موج سوم کرونا در استان به هیچ عنوان احتیاج به استفاده از نقاهتگاه ها احساس نشد و مردم با یادگیری الگوی خودمراقبتی و مراجعه به مراکز سرپایی و مشاوره های تلفنی آموخته اند از خود مراقبت نمایند، مگر اینکه علائم حاد را تحربه نمایند که احتیاج به مراجعه به مراکز درمانی داشته باشند؛ بنابراین عملا احتیاج به نقاهتگاه ها احساس نمی گردد.

خدمات ویژه غیرکووید کاهش نیافته است

وی با اشاره به اینکه تا به امروز سایر خدمات درمانی به سایر بیماران کاهشی نداشته است، گفت: خدمات ویژه غیرکووید را کاهش نداده ایم و تصادفات، درمان حاد سکته های قلبی و مغزی و... ارائه می گردد. سعی نموده ایم این خدمات به سمت مراکز تک تخصصی سوق پیدا کند اما در مراکز اصلی هم این خدمات ارائه می گردد.

شرایط انجام جراحی های غیراورژانس در بیمارستانهای تهران

توکلی با بیان اینکه در شرایط فعلی هنوز محدودیتی در اعمال جراحی الکتیو (غیراورژانس) در استان صورت نگرفته است، اظهار کرد: اعمال الکتیو مشتمل بر 3 بخش ضروری، نیمه ضروری و غیر ضروری هستند که بخش ضروری و نیمه ضروری انجام می گردد.

سیر فوتی های کرونا فزاینده خواهد بود، اگر...

رکورد بستری و فوتی کرونا در تهران در چند رو زاخیر

وی درخصوص فرایند بیماری کرونا در تهران، اظهار داشت: اگر مردم نکات بهداشتی را رعایت ننمایند و سیر بیماری و زنجیره انتقال کنترل نگردد، سیر فوتی ها قطعا فزاینده خواهد بود. تعداد فوتی های کرونا در تهران قابل توجه است؛ طی روزهای اخیر رکورد بستری و فوتی ها را در استان تجربه کردیم.

سفر نروید

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران با اشاره به تعطیلات آخر هفته، تاکید نمود: رفتن به سفر به هیچ عنوان توصیه نمی گردد و از مردم می خواهیم برای کارهای غیرضروری از منزل خارج نشوند. اگر آخر هفته سفر به شمال کشور و یا سایر نقاط را ببینیم، احتمال بروز پیک جدید بیماری بعید نخواهد بود. اعمال محدودیت هایی را مدنظر داریم که هنوز تصویب نشده است، اما ممکن است یکی از محدودیت ها در تردد به سمت شمال کشور باشد که در ستاد کرونای استان مطرح شده است و پیگیر مصوبات آن هستیم تا در صورت قطعی شدن، اجرایی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1173

به "رکورد تهران در فوتی های کرونا، احتمال اعمال محدودیت در سفر به شمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد تهران در فوتی های کرونا، احتمال اعمال محدودیت در سفر به شمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید