درس بزرگ آنچلوتی به ایرانی ها

به گزارش پسرک کامپیوتری، رفتار سرمربی باتجربه رئال را مقایسه کنید با رفتار بعضی از مربیان ایرانی که در مواقع شکست همه را مقصر می دانند جز خودشان.

درس بزرگ آنچلوتی به ایرانی ها

بارسلونا در استادیوم خانگی رئال مادرید چهار گل به این تیم زد و حداقل چهار گل هم نزد تا انتقام شکست های قبلی را از شاگردان آنچلوتی بگیرد. هواداران متعصب بارسلونا اصلا باور نمی کردند تیمشان با این بازی خوب و با نتیجه ای خیره کننده از سد رئال صدرنشین عبور کند، ولی شاگردان ژاوی کاری کردند کارستان و تمام نظر ها را به سوی خود جلب کردند. بعد از این بازی آنچلوتی بدون این که هیچ بهانه ای بیاورد، فقط گفت: مسئول این شکست من هستم، ولی تقاضا می کنم از این باخت بحران نسازید؛ چرا که ما به روال طبیعی خود برخواهیم گشت.

این رفتار سرمربی باتجربه رئال را مقایسه کنید با رفتار بعضی از مربیان ایرانی که در مواقع شکست همه را مقصر می دانند جز خودشان. مربیان ایرانی معمولا داور، فدراسیون، وزارت ورزش و سایر عوامل را مسبب باخت دانسته و هرگز هیچ تقصیری را متوجه خود نمی دانند؛ در حالی که آنچلوتی بعد از یک باخت بسیار سخت و سنگین مقابل رقیب دیرینه درس بزرگی به تک تک مربیان ایرانی داد که دنبال بهانه های واهی هستند.

مسلماً این مربی با تجربه ای که دارد می تواند دوباره رئال مادرید را تبدیل به همان تیم خوب و شکست ناپذیر کند. گام اول این است که یک مربی اشتباهات خود را بپذیرد که آنچلوتی پذیرفته و به همین علت امید زیادی وجود دارد تا دوباره تیمش را درست کند. بر خلاف مربیان ایرانی که همان گام اول را که پذیرش اشتباه و ضعف های خودشان باشد، برنمی دارند.

خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 7 خرداد 1401 بروزرسانی: 7 خرداد 1401 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1980

به "درس بزرگ آنچلوتی به ایرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درس بزرگ آنچلوتی به ایرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید