جولان خودروهای سنگین در ایرانشهر

به گزارش پسرک کامپیوتری، فرشته بامری- خبرنگار:عمیرگاه ها و مراکز ارائه خدمات به خودروها از جمله صنوفی هستند که باید به دور از محیط شهری و منازل مسکونی جانمایی شوند تا کمترین مزاحمت و آلودگی صوتی و بصری را برای شهروندان ایجاد نمایند.

جولان خودروهای سنگین در ایرانشهر

این روزها با توجه به ازدیاد مکانیکی ها در جای جای شهرها به ویژه در دل محلات و مناطق مسکونی، بسیاری از شهروندان ناچارند آلودگی های صوتی و زیست محیطی این صنف را تحمل نمایند. به عنوان نمونه وقتی از ورودی ایرانشهر وارد این شهر می شویم و از بولوار خاتم عبور می کنیم، تصویری از خودروهای سنگین را می بینیم که پارک شده اند و این تصویر تا انتهای بولوار خاتم و بلوچ همچنان دیده می گردد. کامیون های سنگین در خیابان های ایرانشهر می آیند و می روند و و صدای بوق گوش خراششان رهگذران، عابران و رانندگان خودروها را آزار می دهد. زیرا تعمیرگاه های خودرو در این بولوار تجمیع شده اند. توقف خودروهای سنگین برای تعمیر در مقابل این تعمیرگاه ها علاوه بر آلودگی بصری سبب ترافیک درون شهری و سلب آسایش شهروندان نیز شده است.

  • گلایه شهروندان

یکی از شهروندان ایرانشهری می گوید: اغلب خودروهای سنگین که تعدادشان بالا هم است به حمل بار و سوخت می پردازند. این خودروها هرگاه احتیاج به تعمیر پیدا نمایند در بولوار خاتم ایرانشهر توقف می نمایند. مجید محبی تبار می افزاید: شهروندانی که از این جهت عبور می نمایند به ناچار با انواع تریلی و کامیون های سنگین که حتی پیاده رو را هم اشغال می نمایند و جایی برای تردد مسافر نمی گذارند، روبه رو می شوند. وی ادامه می دهد: از ظاهر کامیون ها می گردد فهمید نخاله های ساختمانی، گچ و فرآورده دامی یا اثاثیه منزل حمل می نمایند، حضور آن ها در 2 طرف خیابان علاوه بر ایجاد ترافیک به بوق های ممتد خودروهای سواری منتهی می گردد که آلودگی صوتی را هم رقم می زند. وی می گوید: آنچه بیش از همه به چشم می آید، خیال راحت رانندگان خودروهای سنگین در استفاده از خیابان و بولوار شهر به عنوان محل توقف است؛ حتی دیده شده کامیون ها در کوچه پس کوچه ها هم توقف می نمایند.

  • سلب آسایش شهروندان

شهروند دیگری هم که از آلودگی صوتی و بصری ناشی از ورود و توقف خودروهای سنگین در ایرانشهر گلایه دارد، می گوید: بولوار خاتم سال هاست به توقفگاه خودروهای سنگین از جمله کامیون، تریلر، اتوبوس و مینی بوس تبدیل شده و در طول شبانه روز سروصدا و مزاحمت این خودروها، اهالی محل را کلافه نموده است. نصرالله بخشی می افزاید: ورود خودروهای سنگین به داخل شهر باعث سلب آسایش شهروندان و ساکنان منطقه و توقف طولانی مدت خودروهای سنگین سبب تخریب آسفالت و معابر شهر می گردد؛ همچنین در حین تعطیلی مدارس شاهد ترافیک سنگین در بولوار خاتم هستیم. انتظار داریم پلیس هدایت و رانندگی در این زمینه ورود کند تا ترافیک این بخش از شهر کاهش یابد. وی ادامه می دهد: بیشتر این رانندگان ترددهای جاده ای دارند و شب یا روز در جاده رانندگی می نمایند، انتظار می رود تعمیرگاه های کامیون ها به خارج شهر انتقال یابند یا تردد خودروهای سنگین توسط پلیس راهور کنترل گردد تا قدری از مزاحمت های ایجادشده برای شهروندان کاهش یابد.

ایجاد مجتمع های خدمات فنی

رئیس پلیس راهور ایرانشهر در این خصوص به پسرک کامپیوتری می گوید: ایجاد مجتمع های خدمات فنی و خودرویی در شهر برای صنوف مورد احتیاج شهروندان مانند تعمیرکاران خودرو، صافکاری، اگزوزسازی، جلوبندی، باتری سازی و برق خودرو در خارج از شهر به ویژه برای خودروهای سنگین یکی از راه های کاهش مزاحمت این دسته از صنوف است. علی ترکمانی می افزاید: تعمیرگاه های خودروهای سنگین در بولوار خاتم تجمیع شده اند و چاره ای جز ورود خودروهای سنگین در بولوار خاتم وجود ندارد. فقط در صورتی می توان این مشکل را حل کرد که نهادهای مربوطه به ایجاد مجتمع های تعمیرگاهی در بیرون شهر اقدام نمایند تا مکانیکی ها به آن جا منتقل شوند. وی ادامه می دهد: پس از انتقال آن ها هدایت و رانندگی تابلوهای توقف ممنوع را در محل های مربوطه نصب می نماید و در صورت مشاهده توقف کامیون ها، پلیس با جرثقیل به حمل خودرو اقدام خواهد نمود.

  • اجرای گشت های روزانه

رئیس پلیس راهور ایرانشهر می گوید: حضور روزانه گشت های پلیس و تشدید نظارت های ترافیکی به وسیله گشت های روزانه در شهر توسط پلیس راهور ایرانشهر در حال اجراست. این نظارت ها برای کنترل دقیق رانندگان متخلفی است که با عدم رعایت قوانین و مقررات و ارتکاب تخلفات حادثه ساز، امنیت و آرامش تمامی رانندگان و عابران را به چالش می کشند و قطعاً با رانندگانی که مرتکب این تخلفات شوند قاطعانه برخورد می گردد. علی ترکمانی با اشاره به اجرای طرح ویژه ترافیکی پلیس می گوید: این طرح با هدف ارتقای ایمنی تردد دانش آموزان از اول مهر شروع شد و تامین ایمنی تردد دانش آموزان به ویژه در مقاطع ابتدایی و هدایت و پوشش ترافیکی مدارس در حاشیه خیابان ها در دستور کار پلیس راهور قرار گرفته است. این مسئول از خانواده ها می خواهد برای جلوگیری از ایجاد ترافیک تا حد امکان از سرویس مدارس به جای خودرو شخصی برای حمل و نقل فرزندان

استفاده نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 436

به "جولان خودروهای سنگین در ایرانشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان خودروهای سنگین در ایرانشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید