گلایه باشگاه پرسپولیس از شهرداری تهران

به گزارش پسرک کامپیوتری، باشگاه پرسپولیس با صدور اطلاعیه ای ضمن انتقاد و گلایه از شورای شهر اعلام نمود که از نام گذاری خیابانی به نام مرحوم کاشانی بی اطلاع بوده اند.

گلایه باشگاه پرسپولیس از شهرداری تهران

به گزارش گرو ورزشی خبرنگاران، براساس مصوبه شورای شهر تهران، خیابان گلستان در محدوده نارمک، به خیابان جعفر کاشانی تغییر نام داد. علت نام گذاری خیابان جعفر کاشانی، قرار داشتن باشگاه شاهین در این خیابان است.

آئین پلاک کوبی خیابان گلستان به نام خیابان جعفر کاشانی روز دوشنبه و بدون اطلاع باشگاه و خانواده عظیم پرسپولیس و همچنین پیشکسوتان و عظیمان باشگاه های شاهین و پرسپولیس از جمله همبازیان زنده یاد جعفر کاشانی برگزار گردید!

با تاسف و در کمال تعجب، باشگاه پرسپولیس در ارتباط با اجرای این مصوبه شورای شهر تهران، هیچ گونه دعوت نامه یا نامه اطلاع رسانی را دریافت نکرده بود. در حالی که زنده یاد جعفر کاشانی که از فرهیختگان ورزش و فوتبال ایران بود به جهت سال ها کوشش و زحمت برای فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس، شایسته برنامه باشکوه تری بود. این در حالی است که در تماس با تعدادی از پیشکسوتان فوتبال ایران، از جمله حمید جاسمیان، آنها نیز نسبت به چنین اتفاقی ابراز بی اطلاعی و گلایه کردند.

در این که زنده نگه داشتن نام این عظیمان، اقدامی در خور توجه و قدردانی است شکی نیست ولی برای انجام آن به این شکل دلیلی نمی بینیم. همچنین شایان ذکر است؛ در جریان این مراسم، از سردیس این پیشکسوت نامدار فوتبال ایران وبازیکن و رئیس اسبق هیات مدیره باشگاه پرسپولیس که برابر باشگاه شاهین قرارداده شد نیز رونمایی شد.

جعفر کاشانی پیشکسوت عظیم باشگاه پرسپولیس که خیابانی به نام او نامگذاری شد، متولد 11 اسفند 1322 در تهران بود و در حالی که ریاست هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس را برعهده داشت، متاسفانه در دهم مهرماه 1398، جان به جان آفرین تقدیم کرد.

جعفر کاشانی پس از سال ها کوشش برای باشگاه شاهین و تیم ملی کشورمان، جزو نسل اولی بود که به اتفاق همبازیان نامدار خود، اولین تیم فوتبال پرسپولیس را تشکیل دادند. وی که کارمند وزارت امور خارجه بود به عنوان سرکنسول و دیپلمات ایران در امارات، خدمت کرد. او برای 7 سال با پیراهن پرسپولیس به میدان رفت و فوتبال خود را با این پیراهن به خاتمه رساند. زنده یاد کاشانی، هنوز در اوج فوتبال خود بود که برای انجام ماموریت دیپلماتیک خود در امارات، مجبور به خداحافظی از فوتبال شد.

کاشانی که به عنوان مدیرعامل باشگاه شاهین نیز فعالیت داشت با سابقه ترین عضو هیئت مدیره پرسپولیس به حساب می آمد. تاسیسات کنونی شاهین در زمان مدیریت وی، راه اندازی شد و بهره برداری از استادیوم شهید کاظمی نیز در زمان ریاست او بر هیئت مدیره به پرسپولیس واگذار شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1386

به "گلایه باشگاه پرسپولیس از شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه باشگاه پرسپولیس از شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید