کرونا ونیز را به شهر ارواح بدل کرد

به گزارش پسرک کامپیوتری، ونیز که همیشه با خیابان های مملو از گردشگر شناخته می گردد، در پی لغو شدن سفرهای گردشگران به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا، به شهری خالی و ساکت تبدل شده است.

کرونا ونیز را به شهر ارواح بدل کرد

با ما همراه باشید و با مسافرت به ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

در سه ماه اخیر، گردشگری ونیز با شرایط سختی روبرو بوده است. در ابتدا سیل های متعدد گریبان ونیز را گرفت و حالا شیوع ویروس کرونا برای گردشگری این شهر دردسرساز شده است.

سیل های ماه نوامبر این شهر که اغلب با موج های بلند همراه بودند، لغو شدن سفرهای بسیاری را به دنبال داشتند. حالا که ایتالیا با بزرگ ترین آمار شیوع ویروس کرونا در خارج از آسیا دست و پنجه نرم می نماید، گردشگری این شهر بار دیگر با لغو شدن سفر روبرو شده است.

با توجه به اطلاعات منتشرشده از سوی Associazione Venezia Albergatori ـ اتحادیه متشکل از هتلداران محلی ونیز ـ در هفته اخیر 50 درصد از سفرها به این شهر در هفته اخیر لغو شده اند.

ویتورو بوناچینی، مدیر این اتحادیه از شرایط کنونی صنعت گردشگری ونیز به عنوان شرایط غافلگیرکننده و بحرانی یاد کرد.

به گزارش پسرک کامپیوتری و به نقل از نیویورک تایمز، بوناچینی تخمین می زند گردشگری ونیز از ماه نوامبر تا به امروز با 800 میلیون یورو خسارت روبرو بوده است.

به گفته او، از زمانی که شیوع این ویروس از بیست و یکم فوریه شروع شد، هتل های ونیز حدود 70 درصد از گردشگران بین المللی خود را از دست داده اند.

این شهر که زمانی با مشکل ازدحام شدید گردشگران روبرو بود، حالا به طرز ترسناکی خالی است.

حالا حتی بسیاری از نقاط محبوب ونیز نیز خالی هستند و گردشگران معدودی در میدان سن مارکو این شهر دیده می شوند.

یک کارمند بخش پذیرش هتلی در ونیز می گوید: اینجا شبیه فیلم های زامبی شده که فقط یک نفر در خیابان های نیویورک قدم می زند. گردشگران از ترس ابتلا به این ویروس سفرهایشان را تا ماه آوریل لغو نموده اند. اگر این شرایط یک ماه پابرجا باشد می توانیم با آن کنار بیاییم، اما اگر تا چند ماه ادامه داشته باشد، مردم شغل هایشان را از دست خواهند داد.

تا روز پنجشنبه 650 مورد ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا به ثبت رسیده است. اغلب مبتلایان به این ویروس در منطقه لمباردی جایی که در مجموع 11 دهکده و شهر کوچک به طور کامل قرنطینه شده اند، شناسایی شده اند.

اما چیزی که ونیز را از سایر شهرهای ایتالیا متمایز می نماید آن است که این شهر تقریبا به جز گردشگری هیچ منبع درآمد دیگری ندارد و در حال حاضر هم با خسارات ناشی از لغو 35 درصدی سفرها در ماه نوامبر به دلیل سیل دست و پنجه نرم نموده است.

منبع : ایسنا

منبع: چمدان
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 768

به "کرونا ونیز را به شهر ارواح بدل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ونیز را به شهر ارواح بدل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید