کاهش حجم سرمایه گذاری روسیه به صورت اوراق بهاءدار آمریکا

به گزارش پسرک کامپیوتری، وزارت خزانه داری آمریکا بیان کرد، در اواخر سال میلادی گذشته، روسیه حجم سرمایه گذاری به صورت اوراق بهاءدار دولتی آمریکا را حدود 1.5 میلیارد دلار کاهش داده و حجم کلی آن را به 9.974 میلیارد دلار رساند.

کاهش حجم سرمایه گذاری روسیه به صورت اوراق بهاءدار آمریکا

به گزارش گروه بین الملل پسرک کامپیوتری به نقل از خبرگزاری نووستی، گزارشی که امروز از سوی وزارت خزانه داری آمریکا منتشر شد، نشان داده است که در آخر ماه دسامبر سال 2019، روسیه حجم سرمایه گذاری های خود به صورت اوراق بهادار دولتی آمریکا را در مقایسه با ماه نوامبر سال گذشته حدود 1.5 میلیارد دلار کاهش داده و این حجم به 9.974 میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس این اطلاعات، حجم اوراق قرضه بلندمدت 4.27 میلیارد دلار و اوراق قرضه کوتاه مدت - 5.7 میلیارد دلار است. این در حالی است که تا ماه دسامبر سال 2019، حجم سرمایه گذاری های روسیه به صورت اوراق قرضه دولت آمریکا برای چهار ماه متوالی افزایش داشت.

بدین ترتیب، در ماه نوامبر ، روسیه حجم سرمایه گذاری خود را در مقایسه با ماه اکتبر را به میزان 794 میلیون دلار افزایش داده و به 11.491 میلیارد دلار رسانده بود. در آن موقع ، حجم اوراق بلند مدت- 2.979 میلیارد دلار و کوتاه مدت - 8.512 میلیارد دلار بود.

در بهار سال 2018 ، فدراسیون روسیه آغاز به کاهش شدید سرمایه گذاری های خود به صورت اوراق بهادار آمریکایی کرد. بنابراین، بدهی دولتی این کشور در ماه آوریل سطح آنها از 96 میلیارد دلار به 48.7 میلیارد دلار و در ماه مه - به 14.9 میلیارد دلار کاهش یافت.

سپس در ماه آگوست سال 2019 ، برای نخستین بار از ماه فوریه ، روسیه سرمایه گذاری های خود به صورت اوراق بهادار دولتی آمریکا را به 9.3 میلیارد دلار افزایش داده بود.

لازم به یادآوری است، بزرگترین دارنده اوراق بهادار دولتی ایالات متحده در دسامبر سال گذشته برای هفتمین ماه متوالی کشور ژاپن، با رقمی معادل 1.15 تریلیون دلار است. مقام دوم در این رابطه به کشور چین با حجم 1.07 تریلیون دلار تعلق دارد که مدت ها پیش از این رهبری در این عرصه را در اختیار داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 726

به "کاهش حجم سرمایه گذاری روسیه به صورت اوراق بهاءدار آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش حجم سرمایه گذاری روسیه به صورت اوراق بهاءدار آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید