پل کهنکویه فسا با اعتبار 40 میلیارد ریال افتتاح شد

به گزارش پسرک کامپیوتری، عبور و مرور در محور کمربندی فسا به کهنکویه در شهرستان فسا به وسیله احداث یک پل بزرگ به وسیله اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس که به صورت جهادی عملیاتی و احداث شده، تسهیل شد.

پل کهنکویه فسا با اعتبار 40 میلیارد ریال افتتاح شد

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از شیراز، فیروزی نماینده مردم شهرستان فسا در آیین بهره برداری از پل بزرگ کهنکویه گفت: راهداری فارس طی سنوات گذشته به تنهایی بخش عمده ای از وظایف جهاد سازندگی سابق در محرومیت زدایی و توسعه راه های روستایی را به دوش کشیده است.

او با اشاره به ضرورت احداث این پل گفت: با توجه به اینکه در سال های گذشته حوادثی به علت نبود پل در این محور اتفاق افتاده بود و رفت و آمد مردم با سختی روبرو بود، راهداری فارس عملیات اجرایی این پل را به صورت جهادی شروع و در مدت زمان مناسبی آماده بهره برداری کرد.

نماینده مردم شریف شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: ظرف دو سال گذشته به وسیله راهداری استان در شهرستان فسا اقدامات اساسی و سازنده بسیاری صورت پذیرفته که جای تقدیر دارد.

سیاهپور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس نیز در این آیین بهره برداری گفت: عملیات احداث پل لوله ای کهنکویه به صورت پیمانی - امانی و با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال اجرایی شده است.

او اضافه نمود: این پل با 32 دهانه 2 متری، به طول 117 متر، عرض 8 متر و ارتفاع 3 متر نقش مهمی در تسهیل رفت و آمد مردم منطقه خصوصا در فصل زمستان و بارش ها دارد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس ادامه داد: با توجه به محدودیت های اعتباری، بیش از 50 درصد از عملیات احداث این پل با استفاده از ظرفیت ماشین آلات و نیروی فنی و مهندسی راهداری استان انجام شد.

لازم به ذکر است محور کمربندی فسا به کهنکویه دارای تردد بالا و احداث این پل از جمله ضروریات این شهرستان محسوب می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1826

به "پل کهنکویه فسا با اعتبار 40 میلیارد ریال افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل کهنکویه فسا با اعتبار 40 میلیارد ریال افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید