پلوسی خواهان کاهش حدود اختیارات رئیس جمهوری آمریکا

به گزارش پسرک کامپیوتری، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده به دنبال دستور ترامپ برای به تعویق افتادن حکم زندان مشاور ارشد سابقش، خواهان تصویب قانونی جدید برای محدود کردن اختیارات رئیس جمهوری آمریکا در اینگونه موارد شد.

پلوسی خواهان کاهش حدود اختیارات رئیس جمهوری آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پس از آن که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا حکم 40 ساله زندان راجر استون، مشاور ارشد اسبق خود را تغییر داد و آن را به تعویق انداخت نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رهبر اکثریت حزب دموکرات در این مجلس خواهان تصویب قانون جدیدی شد که اختیارات رئیس جمهوری آمریکا را از این پس محدود نموده و او را از انجام چنین اقداماتی باز دارد.

رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده در بیانیه ای گفت: تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در به تعویق انداختن صدور حکم اجرایی و دادگاه راجر استون، مشاور ارشد اسبق خود که این دادگاه حتی می توانست مستقیماً خود او را به اقدامات غیرقانونی متهم سازد، عملی فسادآمیز و مغایر با قوانین است.

پلوسی خواهان تصویب قانون جدیدی شد که رئیس جمهور آمریکا را از به تعویق انداختن فرایند اجرای مجازات افرادی با جرایم مشابه باز می دارد.

وی افزود: کنگره برای جلوگیری از این نوع رفتارهای ناپسند و اقدامات غیرقانونی واکنش نشان خواهد داد. در این قانون باید از این که هیچ رئیس جمهوری نمی تواند حکم فردی را که در اقدامات خلافکارانه و مغایر با قوانین کشور دست داشته از تعقیب کیفری عفو نموده یا برای آن تخفیف قائل گردد، اطمینان حاصل کرد.

راجر استون در 20 فوریه به 40 ماه زندان محکوم شد و انتظار می رفت که تا 14 ژوئیه خود را به زندان معرفی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1052

به "پلوسی خواهان کاهش حدود اختیارات رئیس جمهوری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی خواهان کاهش حدود اختیارات رئیس جمهوری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید