تور ارزان دبی: پاسخ ایران به یاوه گویی امارات درباره جزایر سه گانه

به گزارش پسرک کامپیوتری، ایرنا نوشت: هیات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران ادعاهای امارات و بحرین در سازمان ملل درباره جزایر سه گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را قاطعانه رد کرد و قاطعانه پاسخ داد.

تور ارزان دبی: پاسخ ایران به یاوه گویی امارات درباره جزایر سه گانه

با تور ارزان دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به ادعاهای ارضی نماینده امارات متحده عربی و بحرین درباره جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک، بر موضع پایدار و اصولی ایران که وجود چنین اختلافی را بین ایران و امارات به رسمیت نمی شناسد، تاکید نمود.

دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت: سه جزیره ایرانی یاد شده بخش جدایی ناپذیر از قلمرو ایران بوده و بنابر این هرگونه ادعایی برخلاف این واقعیت بطور مطلق رد می گردد.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل در ادامه این نشست، ادعای بی اساس امارات را مداخله در امور داخلی ایران و برخلاف اصل عدم مداخله در امور داخلی کشورها و مصرح در منشور ملل متحد دانست.

این دیپلمات ایران در سازمان ملل با غیر مرتبط دانستن موضوع یاد شده با دستور کار کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به این نکته که نماینده امارات متحده عربی از دستورکار موجود برای پیشبرد منافع سیاسی محدود خود در منطقه خلیج فارس سوء استفاده می نماید، از امارات خواست نسبت به حسن همجواری و احترام به حقوق بین الملل پایبند باشد.

نماینده ایران در این نشست در عین حال بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تداوم گفت و گوهای دوجانبه با امارات برای برطرف هرگونه سوء تفاهم در این خصوص تاکید نمود.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 آبان 1400 بروزرسانی: 25 آبان 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1791

به "تور ارزان دبی: پاسخ ایران به یاوه گویی امارات درباره جزایر سه گانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان دبی: پاسخ ایران به یاوه گویی امارات درباره جزایر سه گانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید