ورود سفیر جدید ایران به پاکستان

به گزارش پسرک کامپیوتری، سید محمدعلی حسینی سفیر جدید کشورمان در پاکستان امروز وارد اسلام آباد شد.

ورود سفیر جدید ایران به پاکستان

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، سید محمد علی حسینی که یک دیپلمات حرفه ای است، جایگزین مهدی هنردوست سفیر سابق ایران در پاکستان است.

حسینی که حدود سه دهه فعالیت دیپلماتیک در زمینه های مختلف را در کارنامه دارد، پیش از این به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا و سخنگوی وزارت امور خارجه فعالیت نموده است و پیش از انتصاب به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، مسئولیت های مختلف را در وزارت امور خارجه را برعهده داشت.

ماموریت سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در راستای اصل اول همسایگان که از اصول طلایی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است، بر محور ارتقای بیش از پیش مناسبات دو کشور همسایه و مسلمان در همه زمینه ها، متناسب با اشتراکات و پیوندهای تاریخی دو ملت است.

سیدمحمد علی حسینی ضمن آشنا بودن با منطقه ماموریتی جدید با توجه به سوابق و فعالیت های دیپلماتیک خود در گذشته، از تسلط خوبی نسبت به حوزه جنوب آسیا برخوردار است.

حسینی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی اسلام آباد ضمن تاکید بر ضرورت تقویت و گسترش هر چه بیشتر روابط دو کشور دوست و همسایه ایران و پاکستان، سطح کنونی روابط مالی و مبادلات تجاری دو کشور را متناسب با روابط خوب سیاسی میان دو همسایه ندانست و کوشش برای رونق بیشتر مناسبات مالی میان ایران و پاکستان را یکی از مهم ترین برنامه ها و اهداف خود به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد برشمرد.

مهدی هنردوست سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز بیش از دوهفته پیش، پس از خاتمه یافتن دوره ماموریتش، اسلام آباد را ترک کرد. ماموریت وی به عنوان سفیر ایران در پاکستان، چهار سال طول کشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 537

به "ورود سفیر جدید ایران به پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سفیر جدید ایران به پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید