واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در روسیه شروع می گردد

به گزارش پسرک کامپیوتری، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، فیودور لیستیسن از مرکز ملی تحقیقات اپیدمولوژی و میکروبیولوژی گامالیا خاطرنشان کرد احتمالاً از اواخر ماه اکتبر واکسن اسپوتنیکV برای مقابله با ویروس کرونا به طور عمومی به مردم تزریق می گردد.

واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در روسیه شروع می گردد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

او در مصاحبه ای با یک کانال تلویزیونی گفت: سومین مرحله آزمایش بالینی واکسن در اواخر اکتبر تکمیل می گردد. واکسیناسیون عمومی نیز به محض خاتمه یافتن فاز سوم شروع می گردد و امیدوارم موفقیت آمیز باشد.

به گفته لیستین این واکسن در سه یا چهار کارخانه فراوری می گردد. همچنین روسیه تصمیم دارد فراوری آن با همکاری شرکت های خارجی را برنامه ریزی کند. او در این باره اضافه کرد: اگر شرکت های داروسازی در هند با تمام ظرفیت خود فعالیت نمایند، به تنهایی می توانند واکسن کافی برای نیمی از جمعیت کره زمین بسازند.

روسیه در 11 آگوست نخستین واکسن جهان علیه ویروس کرونا را ثبت کرد. این واکسن که اسپوتنیکV نام دارد، در انستیتو گامالیا توسعه یافته و آزمایش های بالینی آن در ژوئن- جولای به طور موفقیت آمیز ترکیب شد. به گفته وزارت بهداشت روسیه این واکسن به مدت 2 سال بدن را در مقابل ویروس ایمن کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1162

به "واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در روسیه شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در روسیه شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید