هشدار پکن به آمریکا: برای دفاع از حقوق مشروع خود واکنش مناسب خواهیم داشت

به گزارش پسرک کامپیوتری، وزارت خارجه چین با صدور بیانیه ای گفت اتهام زنی های آمریکا به کنسولگری ما در هوستون نقض قوانین بین المللی است.

هشدار پکن به آمریکا: برای دفاع از حقوق مشروع خود واکنش مناسب خواهیم داشت

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

آمریکا روز چهارشنبه به دولت چین 72 ساعت مهلت داد تا کنسولگری اش در هوستون را به دلیل حفاظت از مالکیت معنوی و اطلاعات شخصی آمریکایی ها ببندد، اقدامی که واکنش و تهدید متقابل چین را به دنبال داشت.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز(پنجشنبه) در پاسخ به این سوال که یک محقق چینی متهم به جعل ویزا و روابط مخفی با ارتش در کنسولگری چین در سانفرانسیسکو نگهداری می گردد گفت: دولت چین از آمریکا می خواهد از هرگونه بهانه جویی برای محدود ساختن سرکوب یا ارعاب دانشجویان چینی در این کشور خودداری کند.

وزارت خارجه چین همچنین با صدور بیانیه ای اعلام نمود اتهام زنی های آمریکا به کنسولگری ما در هوستون نقض قوانین بین المللی است که روابط دوجانبه را تضعیف می نماید.

پکن هشدار داده است که برای دفاع از حقوق مشروع خود، واکنش مناسب را به تعطیلی کنسولگری چین در هوستون نشان خواهد داد.

وزارت خارجه چین همچنین تاکید نمود باز شدن مرسولات پستی کنسولگری خود در هوستون توسط مأموران آمریکایی، نقض معاهده وین و حمله به شأن و مقام این کشور است.

پکن همچنین از واشنگتن خواست تا از آزار دانشجویان و اعضای آکادمیک چین در آمریکا دست بردارد.

کنسول کل چین در هوستون نیز گفت از شنیدن اینکه واشنگتن دستور تعطیلی کنسولگری هوستون را داده، کاملا متعجب شده است و اضافه کرد ایالات متحده هیچ مدرکی دال بر فعالیت های ادعایی جاسوسی که عامل این اخراج باشد، ارائه ننموده است.

کای وی، کنسول کل چین در گفت و گو با ای بی سی 13 در پاسخ به ادعاهای واشنگتن مبنی بر دست داشتن این کنسولگری در جاسوسی مالی گفت: می دانم، آمریکایی ها اسم این را قانون و مقررات می گذارند و شما می دانید که گناهکار نیستید، تا زمانی که ثابت نمایند شما گناهکارید. پس، اگر شما می گویید ما کار اشتباهی انجام داده ایم، مدرک بدهید. در غیر اینصورت ما بیگناه هستیم، تا زمانی که اثبات گردد.

این مقام ارشد چین از ایالات متحده خواست تا حقایق را آنالیز کند و تاکید نمود: فرقی نمی نماید که شما دیپلمات ارشد باشد یا یک دیپلمات بسیار خرد، درس اول این است که حقیقت را بگویید.

او همچنین گفت، هرگز فکرش را هم نمی نموده که با چنین رفتاری روبرو گردد زیرا این کنسولگری برای ایجاد روابط محبت آمیز میان ایالات متحده و چین کار می کرد.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1064

به "هشدار پکن به آمریکا: برای دفاع از حقوق مشروع خود واکنش مناسب خواهیم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پکن به آمریکا: برای دفاع از حقوق مشروع خود واکنش مناسب خواهیم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید