هشدار مسکو به آمریکا ، به نقض حقوق بشر سرانجام دهید

به گزارش پسرک کامپیوتری، مسکو - خبرنگاران - وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای ضمن انتقاد از آمریکا به دلیل انتشار گزارش سالانه حقوق بشر درجهان به مقامات این کشور توصیه کرد به جای مداخله در امور داخلی دیگر کشورها سعی در رفع کردن مسائل حقوق بشری در ایالات متحده داشته باشند.

هشدار مسکو به آمریکا ، به نقض حقوق بشر سرانجام دهید

به گزارش روز شنبه پسرک کامپیوتری، در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: آمریکا خود گرفتار مسائلی همچون نژادپرستی، تبعیض حقوق مهاجران، گسترش ایده های دگرستیزی و تقویت سازمان های افراط گرا و محدودیت حقوق آزادی های فردی به بهانه مبارزه با تروریسم است که هر کدام از آنها به تنهایی حقوق بشر در این کشور را نقض می نماید.

روسیه در بیانیه خود به آمریکا توصیه نموده است که بجای پرداختن به وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها، بهتر است به نواقص و مسائل حقوق بشری در این کشور بپردازد و برای برطرف آنها کوشش کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: در گزارش حقوق بشری آمریکا لحن حاکمانه و نادیده دریافت کامل مفهوم حق حاکمیت و عدم مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر به عنوان یکی از اصول منشور ملل متحد کاملا مشهود است.

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان نموده است: گزارش حقوق بشر آمریکا یک بار دیگر این واقعیت را نشان می دهد که موضع دولت آمریکا در عرصه حقوق بشر بر بکارگیری آشکار استانداردهای دوگانه راسخ است تا از این طریق منافع این کشور تامین گردد.

در بیانیه آمده است: آمریکا تنها کشور قدرتمند در دنیا است که همچنان به خیال پردازی در خصوص منحصر بفرد بودن خود ادامه می دهد و مدعی است که حق دارد برای دیگر کشورها معیار معین نموده و نقش قاضی را برای دیگران بازی کند.

وزارت خارجه روسیه به اتهامات وارد شده به این کشور در گزارش حقوق بشری آمریکا نیز اشاره نموده و آورده است: درباره روسیه باز هم شاهد اتهامات تکراری هستیم که در گزارش های قبلی نیز دیده می شد و نشانگر رویکرد ضد روسی نگرانده چنین گزارش هایی است.

آمریکا با استناد به اطلاعاتی که ازنظر این کشور مستند هستند سعی نموده است روسیه را به نقض دمکراسی، پیگیری قضایی مدافعان حقوق بشر و سازمان های اجتماعی متهم کند و مولفان گزارش سعی نموده اند روسیه را مسئول وضع کنونی حقوق بشر در اوکراین معرفی نمایند.

لازم به ذکر است وزارت امور خارجه آمریکا هر ساله گزارشی سیاسی از وضعیت حقوق بشر در دنیا منتشر می نماید که در آن کشورهای مستقل و مخالف با دیدگاه های این کشور به باد انتقاد گرفته می شوند.

اروپام*391*1346

منبع: ایرنا
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 101

به "هشدار مسکو به آمریکا ، به نقض حقوق بشر سرانجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مسکو به آمریکا ، به نقض حقوق بشر سرانجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید