هشدار روسیه به درگیری ها در مرز افغانستان و تاجیکستان

به گزارش پسرک کامپیوتری، خبرنگاران: ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: این کشور و سازمان پیمان امنیت جمعی با قاطعیت برای جلوگیری از اقدامات تجاوزگرانه و تحریک آمیز در مرزهای تاجیکستان و افغانستان کوشش خواهند کرد.

هشدار روسیه به درگیری ها در مرز افغانستان و تاجیکستان

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا ،زاخارووا روز آدینه در نشست خبری هفتگی اضافه نمود: تشدید تنش ها در مرزهای جنوبی کشور متحد ما در سازمان پیمان امنیت جمعی (تاجیکستان) نمی تواند نگرانی ما را برنیانگیزد.

زاخارووا با بیان اینکه شاهد افزایش شدید تنش ها در مرزهای این دو کشور هستیم، گفت: مسکو و دوشنبه به وسیله کانال های نظامی، سازمان های مرزبانی و دیپلماتیک، تماس های فشرده (در خصوص سیر اوضاع افغانستان) دارند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: به دقت شرایط مرزهای تاجیکستان و افغانستان را زیر نظر داریم. در صورت احتیاج، تدابیر اضافی از سوی روسیه و تاجیکستان برای جلوگیری از اقدامات خصمانه یا تحریک آمیز به کار گرفته می گردد.

وی از طرف های مناقشه افغانستان برای جلوگیری از توسعه دامنه تنش ها در این کشوردعوت به خویشتنداری کرد.

او گفت: از طرف های درگیر در مناقشه افغانستان دعوت به خویشتنداری و پرهیز از توسعه دامنه تشنج به خارج از مرزهای این کشور می کنیم.

زاخارووا گفت: مسکو و دوشنبه به وسیله کانال های نظامی، سازمان های مرزبانی و دیپلماتیک، تماس های فشرده (در خصوص سیر اوضاع افغانستان) دارند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1673

به "هشدار روسیه به درگیری ها در مرز افغانستان و تاجیکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه به درگیری ها در مرز افغانستان و تاجیکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید