هزینه تست و درمان کرونا در بیمارستان های دولتی

به گزارش پسرک کامپیوتری، به گزارش خبرنگاران، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درباره هزینه درمان بیماران مبتلا به کووید-19 در بیمارستان های دولتی کشور، گفت: هزینه درمان کرونا در بیمارستان ها مانند هزینه سایر خدمات بیمارستانی است و بیماران پنج تا 10 درصد هزینه را به عنوان فرانشیز سهم بیمار پرداخت می نمایند.

هزینه تست و درمان کرونا در بیمارستان های دولتی

وی اضافه کرد: بنابراین بیماران مبتلا به کرونایی که تحت پوشش بیمه قرار دارند، فرانشیز پنج تا 10 درصدی را می پردازند و برای کسانی که بدون بیمه مراجعه می نمایند، هزینه به صورت آزاد محاسبه می گردد.

جان بابایی تاکید نمود: البته افرادی که برای پرداخت پنج تا 10 درصد فرانشیز نیز مشکل داشته باشند و امکان پرداخت این هزینه را نداشته باشند، می توانند به مددکاری بیمارستان مراجعه نمایند که مددکاری شرایط این افراد را آنالیز نموده و اگر ارزیابی کند که بیمار شرایط اقتصادی مناسبی ندارد، یاری می نماید. بر همین اساس موارد زیادی از بیماران کرونایی را داشتیم که هزینه آنها کاملا رایگان شده و یا به آنها تخفیف داده شده است. در عین حال به طور کلی هزینه پنج تا 10 درصد فرانشیز را دریافت می کنیم؛ چراکه قانون به ما اجازه داده است که طبق مصوبه هیات وزیران فرانشیز پنج تا 10 درصدی را از بیمار دریافت کنیم.

معاون درمان وزارت بهداشت درباره هزینه انجام تست PCR در بیمارستان ها، گفت: تست PCR در بیمارستان های دولتی همچنان به صورت رایگان انجام می گردد. در حوزه سرپایی و در بخش بیماریابی برای مدیریت شرایط، تست فقط برای افراد بالای 60 سال انجام می گردد، اما در بیمارستان این موضوع مطرح نیست.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1078

به "هزینه تست و درمان کرونا در بیمارستان های دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه تست و درمان کرونا در بیمارستان های دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید