مهار 95 درصدی آتش سوزی منطقه حفاظت شده شیمبار در خوزستان

به گزارش پسرک کامپیوتری، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: 95 درصد از آتش سوزی منطقه حفاظت شده شیمبار مهار شد.

مهار 95 درصدی آتش سوزی منطقه حفاظت شده شیمبار در خوزستان

به گزارش از ، محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: ادامه اطفا حریق با استفاده از بالگرد آبپاش، 95 درصد آتش سوزی در منطقه حفاظت شده شیمبار در شهرستان اندیکا اندیکا مهار شد.

او با بیان اینکه با توجه به کوشش های گسترده از قبیل نیروی انسانی، بکارگیری بالگرد آبپاش و ... پیروز به مهار 95 درصدی آتش سوزی شده ایم اضافه نمود: میزان آتش سوزی در مناطق را به طور تقریبی 200 هکتار است و امیدواریم 5 درصد باقی مانده به صورت طبیعی و کوشش گروه های اطفاء مهار گردد.

اشرفی توضیح داد: شرایط اطفای حریق در منطقه بسیار سخت است چرا که آتش سوزی در جوار دره های عمیق و صخره های صعب العبور رخ داده است و فرایند حرکت نیروی انسانی و انتقال حداکثری با بالگرد به سختی است و با همه این سختی ها، یگان حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی، جوامع محلی، انجمن های زیست محیطی و گروه های پروازی توانستند این عملیات را با خوبی پشت سر بگذارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: درخت هایی که به دلیل آفت زدگی مقاومت کمتری در مقابل آتش سوزی داشته اند و درختان ضعیفی مانند بادام بیشتر آسیب و کمترین آسیب نیز گونه درختان بلوط دیده است و همه کوشش ما بر این است که هیچگونه آسیبی حتی به مراتب که عمدتاً برای دامانداران و جوامع محلی دارای اهمیت است وارد نگردد.

این مقام مسئول در مورد علل آتش سوزی اضافه نمود : آنالیز های اولیه نشان داده است که عوامل انسانی باعث بروز حادثه در منطقه بوده و به صورت دقیق تحقیقات برای شناسایی عوامل حادثه در دست آنالیز است.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1156

به "مهار 95 درصدی آتش سوزی منطقه حفاظت شده شیمبار در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهار 95 درصدی آتش سوزی منطقه حفاظت شده شیمبار در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید