مشاور بشار اسد: حقوق بشر، بهانه آمریکا برای مداخله در مسائل داخلی سایر کشورهاست

به گزارش پسرک کامپیوتری، مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهور سوریه در ملاقات با معاون و دستیار وزیر خارجه چین تأکید کرد که ادعا های دروغین ایالات متحده آمریکا درباره حقوق بشر، برملا شده است.

مشاور بشار اسد: حقوق بشر، بهانه آمریکا برای مداخله در مسائل داخلی سایر کشورهاست

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، بثینه شعبان مشاور سیاسی و رسانه ای بشار اسد رئیس جمهور سوریه در پکن با چن شیائو دونگ معاون و دستیار وزیر خارجه چین روابط دوجانبه دو کشور را آنالیز کرد.

شعبان در این ملاقات تأکید کرد که سوریه و چین برای از بین بردن مفهوم تک قطبی و هژمونی غرب، در یک راستا حرکت می نمایند.

وی گفت: همایشی که دولت چین پیرامون حقوق بشر در کشور های جنوب برگزار نموده، یک گام تاریخی است که باید از آن برای تدوین منشور بین المللی حقوق بشری استفاده گردد که در سراسر دنیا، مرجع باشد نه صرفا در کشور های جنوب.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از شعبان گزارش داد، ادعا های دروغین ایالات متحده آمریکا درباره حقوق بشر، برملا شده است؛ چرا که این کشور از حقوق بشر به عنوان بهانه ای برای مداخله آشکار در مسائل داخلی سایر کشور ها استفاده می نماید.

وی بر این باور است که به خاطر همین اقدامات آمریکا، باید همه کشور های دنیا موضع واحدی در قبال این مسئله اتخاذ نموده و برای مقابله با هژمونی غرب و دفاع از حقوق سلب شده خود، اقدامی نمایند.

این مسئول سوری خاطر نشان کرد، سوریه تحت رهبری بشار اسد به افزایش اقداماتی باور دارد که برای چین و سوریه مفید باشد.

شعبان تأکید کرد که سیاست سوریه، مبتنی بر گرایش به شرق و تحکیم روابط و دوستی بین چین و سوریه در تمامی سطوح سیاسی، مالی، اجتماعی و فرهنگی است.

دونگ نیز گفت که چین به حمایت از سوریه ادامه می دهد تا منافع مشترک بین دو کشور حفظ گردد؛ خاصه اینکه هژمونی غرب و اقدامات یکجانبه کشور های غربی علیه سایر کشور ها افزایش یافته است.

این مسئول چینی ضمن ابراز آمادگی کشورش برای یاری های مالی به سوریه، خاطر نشان کرد، چین مایل است در فرایند بازسازی سوریه، مشارکت فعالی داشته باشد.

دونگ ضمن ابراز خرسندی از سیر فرآیند سیاسی در سوریه، از کوشش های دمشق و ارتش سوریه در مبارزه با انواع تروریسم از جمله جنبش ترکستان شرقی قدردانی کرد.

وی در سرانجام گفت که چین آماده است در زمینه مبارزه با تروریسم به سوریه یاری کند و به همکاری در این زمینه با دمشق همچنان ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 554

به "مشاور بشار اسد: حقوق بشر، بهانه آمریکا برای مداخله در مسائل داخلی سایر کشورهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور بشار اسد: حقوق بشر، بهانه آمریکا برای مداخله در مسائل داخلی سایر کشورهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید