مجتهد: بن سلمان از حضور در نزدیکی مرز یمن هراس دارد

به گزارش پسرک کامپیوتری، مجتهد افشاگر معروف عربستانی نوشت، ولی عهد سعودی دو هفته است می خواهد به نزدیکی مرز با یمن برود؛ اما از ترس جانش تعلل می نماید.

مجتهد: بن سلمان از حضور در نزدیکی مرز یمن هراس دارد

به گزارش گروه سیاسی پسرک کامپیوتری، مجتهد افشاگر معروف عربستانی در صفحه توئیتر خود از عزم ولی عهد سعودی برای بازدید از مناطق نزدیک به مرز یمن به صورت نمایشی اطلاع داد.

مجتهد نوشت که بن سلمان متهم شده است که به ارتش سعودی بی توجه است و از این رو میخواهد از مناطقی که فاصله زیادی با مرز یمن دارد بازدید کند و سپس چنین وانمود گردد که او در خط مقدم نبرد حضور یافته است.

به گفته این افشاگر عربستانی، نیروهای نظامی در مناطق نزدیک به یمن به مدت دو هفته است که در شرایط آماده باش به سر می برند و از این رو بسیار عصبانی هستند؛ آنها می گویند که مدت زیادی است سرپا ایستاده ایم اما خبری از ولی عهد نیست. اما با این وجود بن سلمان همچنان تردید دارد و می ترسد که یمنی ها مکان حضورش را کشف نموده و او را هدف قرار دهند.

مجتهد همچنین اطلاع داد که روحیه نیروهای ارتش سعودی به خصوص پس از عملیات نجران و حمله به تأسیسات نفتی، بسیار کاهش یافته و آنها معتقدند که جنگ یمن بی فایده است و برای دفاع از وطن نیست.

پیش از منابع داخلی عربستان از فرار گسترده نیروهای سعودی از مناطق نبرد در نزدیکی مرز یمن با شگردهای مختلف اطلاع داده بودند. به گفته این منابع بسیاری از عناصر ارتش و گارد مرزی از مناطق درگیری فرار نموده و بعضی نیز اقدام به خودزنی نموده اند تا از جنگ معاف شوند. بعضی از نیروها نیز عامدانه دست به استعمال مواد مخدر می زنند تا به زندان بیفتند. از این رو عمده نیروهای ائتلاف سعودی حاضر در مرز یمن را مزدوران یمنی و سودانی تشکیل می دهند.

شایعه کوشش ولی عهد سعودی برای حضور در مناطق نزدیک به مرز یمن البته در شرایطی رخ می دهد که بعضی منابع از آرامش نسبی در صحنه یمن خبر می دهند. انصارالله یمن در پنجم مهر گذشته گفت که در ازای توقف حملات هوایی حاضر است به حملات پهپادی و موشکی خود سرانجام دهد و به نظر می رسد این طرح با استقبال سعودی ها روبرو است؛ یک منبع مطلع امروز به شبکه المیادین گفت که حملات هوایی سعودی ها به طور محسوسی کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 371

به "مجتهد: بن سلمان از حضور در نزدیکی مرز یمن هراس دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجتهد: بن سلمان از حضور در نزدیکی مرز یمن هراس دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید