قانون گذار اپوزیسیون ونزوئلا آزاد شد

به گزارش پسرک کامپیوتری، مقام های ونزوئلایی یکی از قانونگذاران اپوزیسیون این کشور را پس از چهار ماه از زندان آزاد کردند.

قانون گذار اپوزیسیون ونزوئلا آزاد شد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ادگار زامبرانو، از قانونگذاران اپوزیسیون ونزوئلا است که چهار ماه پیش به اتهام خیانت دستگیر شد؛ به گفته متحدانش، آزادی وی در نتیجه فشار مردمی و نه نشانه ای از حسن نیت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا بوده است.

دادگاه عالی ونزوئلا در بیانیه ای اعلام کرد که دادگاهی در کاراکاس دستور آزادی سریع این قانونگذار اپوزیسیون را صادر کرده است، اما اعلام کرد که پرونده وی هنوز باز است. وی باید هر 30 روز یکبار به یک قاضی گزارش بدهد و نمی تواند از کشور خارج شود.

این قانونگذار اپوزیسیون همچنین پس از آزادی به پسرک کامپیوتری گفت: من می دانستم که از این وضعیت خلاص می شوم و امیدوارم که تمامی زندانیان سیاسی نیز آزاد شوند.

بر اساس گزارش میچل باچله، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل، قریب به 800 تن تا 31 مه سال جاری میلادی در ونزوئلا به صورت خودسرانه بازداشت شده اند.

در همین حال، خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا در توئیت خود نوشت: آزادی این قانونگذار و زندانیان سیاسی یک پیروزی مدنی و فشار بین المللی است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 336

به "قانون گذار اپوزیسیون ونزوئلا آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون گذار اپوزیسیون ونزوئلا آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید