قانونگذار آمریکایی: طرح جلوگیری از جنگ با ایران به قانون تبدیل می گردد

به گزارش پسرک کامپیوتری، قانونگذار آمریکایی که طرحی برای جلوگیری از جنگ افروزی علیه ایران پیشنهاد داده ابراز امیدواری نموده این طرح در مذاکرات نهایی کنگره به لایحه بودجه دفاعی آمریکا اضافه و به قانون تبدیل خواهد شد.

قانونگذار آمریکایی: طرح جلوگیری از جنگ با ایران به قانون تبدیل می گردد

به گزارش گروه بین الملل پسرک کامپیوتری، یکی از قانونگذاران آمریکایی گفته بسیار امیدوار است طرح او برای کاستن از اختیارات جنگی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علی رغم عدم تصویب در مجلس سنا به قانون تبدیل خواهد شد.

رو کانا، قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا حدود دو ماه پیش طرحی را که خواهان جلوگیری از اعلان جنگ توسط ترامپ علیه ایران است را تدوین نموده و خواهان رأی گیری بر سر آن برای اضافه شدن به به متن لایحه بودجه دفاعی آمریکا شد.

با آنکه طرح کانا روز 21 تیرماه در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید، تبدیل شدن آن به قانون در هاله ای از ابهام نهاده شد، زیرا مجلس سنا دو هفته قبل تر (7 تیرماه) در تصویب این طرح ناکام مانده بود. با این حال، با توجه به تصویب این طرح در یکی از دو مجلس کنگره، هنوز یک راه برای تبدیل آن به قانون وجود داشت: جلسه ای به نام کمیته کنفرانس.

در قوانین آمریکا، برای اینکه طرحی به قانون تبدیل گردد، بایستی پس از تصویب در هر دو شاخه کنگره آمریکا (مجلس نمایندگان و مجلس سنا) به امضای جمهور آمریکا برسد. در صورتی که بین مصوبه های مجلس سنا و مجلس نمایندگان از یک طرح مغایرت وجود داشته باشد هر دو مصوبه در کمیته ای موسوم به کمیته کنفرانس برای برطرف موارد اختلاف مورد آنالیز قرار می گیرند و بر سر برطرف این موارد مصالحه صورت می گیرد.

رو کانا بعد از گفت وگوهایی که با چارلز شومر، رهبر دموکرات های سنا و آدام اسمیت، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان داشته گفته بسیار امیدوار است که در جلسه کمیته کنفرانس بر سر گنجاندن طرح ضدیت با جنگ افروزی علیه ایران توافق گردد.

او گفت: من بسیار مطمئن هستم که [این طرح] یکی از موارد توافق نهایی [در کمیته کنفرانس] خواهد بود. دو بار با سناتور شومر صحبت نموده ام او هم امیدوار است و بسیار به آن امیدوار هستم.

کانا افزود: اطمینان دارم که این جزو اولویت های سناتور شومر و آدام اسمیت و نانسی پلوسی (رئیس مجلس نمایندگان) است. آنها برای پیشبرد لایحه بودجه دفاعی آمریکا حمایت رهبران ما را احتیاج خواهند داشت و به همین خاطر است که بسیار بسیار خوش بین هستم که [این طرح] در لایحه مذکور قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 266

به "قانونگذار آمریکایی: طرح جلوگیری از جنگ با ایران به قانون تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانونگذار آمریکایی: طرح جلوگیری از جنگ با ایران به قانون تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید