عکس، حامیان استقلال کاتالونیا باز هم خیابان های بارسلون را قرق کردند

به گزارش پسرک کامپیوتری، ده ها هزار نفر از استقلال طلبان کاتالونیا که خواهان جدایی این منطقه از اسپانیا هستند در شهر بارسلون تظاهرات گسترده ای برپا کردند و بار دیگر خواهان جدایی این منطقه از اسپانیا شدند.

عکس، حامیان استقلال کاتالونیا باز هم خیابان های بارسلون را قرق کردند

به گزارش گروه بین الملل پسرک کامپیوتری، ده ها هزار نفر از استقلال طلبان روز گذشته (چهارشنبه) در روز ملی کاتالونیا در شهر بارسلون تظاهرات برپا کردند و خواهان استقلال این منطقه از اسپانیا شدند.

بنا به گزارش شبکه روسی راشاتودی، جمعیت گسترده تظاهرات کنندگان پارچه نوشته ها و پرچم هایی را به دست داشتند که بر روی آنها نوشته هایی در حمایت از استقلال منطقه کاتالونیا به چشم می خورد. شرکت کنندگان در این تجمع، شعارهایی نیز به همین دلیل سر می دادند.

در همه پرسی دو سال پیش در منطقه کاتالونیا، 90 درصد شرکت کنندگان به استقلال این ناحیه از اسپانیا رأی دادند. با این وجود، نیروهای امنیتی دولت مرکزی اسپانیا به مراکز رأی گیری و دفاتر سران سیاسی این منطقه یورش بردند و مادرید نتایج نظرسنجی را باطل بیان کرد. دولت مرکزی اسپانیا ضمن اعلام حاکمیت مستقیم بر کاتالونیا، مجلس محلی را منحل نموده و شمار زیادی از مقام های ارشد این منطقه خودمختار را بازداشت کرد. (جزئیات بیشتر)

طبق این گزارش، علیرغم آنکه تنش ها میان دولت مرکزی اسپانیا و هواداران استقلال کاتالونیا از زمان برگزاری همه پرسی استقلال این منطقه تاکنون چندان کاهش نیافته است، اما پدرو سانچز رئیس جمهور اسپانیا در یک پیغام توییتری در مورد روز ملی کاتالونیا ابراز خوشبینی کرد.

وی نوشت: امروز باید روزی باشد که همه کاتالان ها را... در راستای گفت وگو در چارچوب قانون اساسی، همزیستی، احترام و درک متحد کند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 271

به "عکس، حامیان استقلال کاتالونیا باز هم خیابان های بارسلون را قرق کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، حامیان استقلال کاتالونیا باز هم خیابان های بارسلون را قرق کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید