طالبان: کشورهای خارجی در امور داخلی افغانستان مداخله نکنند

به گزارش پسرک کامپیوتری، در رویدادهای اخیر در افغانستان با یادآوری توافقنامه قطر تاکید نمود که خارجی ها باید در امور داخلی افغانستان دخالت نکنند.

طالبان: کشورهای خارجی در امور داخلی افغانستان مداخله نکنند

به گزارش دفتر منطقه ای پسرک کامپیوتری، طالبان با انتشار بیانیه ای در وبسایت رسمی این گروه نوشت که هرگاه نیرو و یا کشور خارجی کوشش کردند تا برخلاف ارزش های اسلامی و ملی افغانستان نظام دلخواهشان را در این کشور تحمیل کند با ناکامی تاریخی روبرو شده اند.

طالبان اظهار داشت که این گروه در توافق با آمریکا تصریح نموده که هیچ کشوری نباید در امور داخلی افغانستان دخالت کند و افغان ها باید بتوانند در فضای آزاد درباره آینده خود تصمیم بگیرند.

در حالی که اکنون مسئله جنجال های انتخاباتی افغانستان و گفت وگوهای بین الافغانی داغ است، طالبان توضیح داد که اکنون وقت آن رسیده تا اصل عدم مداخله در امور داخلی افغانستان پیاده گردد و جهت ها و نیروهای دیگر برای تکرار تجربه های ناکام و ناممکن در کشور ما کوشش نکنند.

توافق آمریکا و طالبان 10 اسفند در دوحه قطر به امضا رسید و در بخش پایانی آن آمریکا متعهد شده تا در بازسازی افغانستان یاری می نماید اما در امور داخلی این کشور دخالت نخواهد کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 810

به "طالبان: کشورهای خارجی در امور داخلی افغانستان مداخله نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: کشورهای خارجی در امور داخلی افغانستان مداخله نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید