صنایع دستی ایرانی، بهترین سوغات مسافران نوروزی

به گزارش پسرک کامپیوتری، معاون گردشگری کشور و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: صنایع دستی ایرانی در دنیا بی نظری است و توصیه من این است که مسافران نوروزی از صنایع دستی ایرانی برای سوغات سفر استفاده کنند.

صنایع دستی ایرانی، بهترین سوغات مسافران نوروزی

ولی تیموری، معاون گردشگری کشور، امروز جمعه 17 اسفند 97 در گفت و گو با خبرنگار پسرک کامپیوتری، با اشاره به برگزاری سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی با اشاره به اقدام ارزشمند سازمان میراث فرهنگی در برپایی این نمایشگاه گفت: سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در آستانه نوروز فرصت مناسبی است تا افراد برای نوروز 98 هدایا و سوغات خود را از این نمایشگاه تهیه کنند.

او اضافه نمود: صنایع دستی ایرانی، دارای تنوع، اصالت و زیبایی است و در دنیا بی نظری است و گردشگران خارجی که به ایرن می آیند از صنایع دستی ایرانی به عنوان یکی از زیباترین صنایع دستی دنیا نام می برند و همواره بخش عمده ای از سوغاتی که با خود از ایران می برند، صنایع دستی ایرانی است.

تیموری اضافه نمود: در حوزه گردشگری داخلی نیز، گردشگران داخلی در سفر به استان های مختلف صنایع دستی ایرانی را به عنوان سوغات انتخاب می کنند که این کار می تواند به تقویت تولید داخلی و نیز ایجاد اشتغال و درآمدزایی در کشور کمک کند.

معاون گردشگری کشور با بیان این که رونق گردشگری و صنایع دستی در کنار هم اتفاق می افتد اضافه نمود: هرچقدر گردشگری ورنق بیشتری بگیرد به طور حتم فروش و عرضه صنایع دستی نیز رونق می یابد چرا که صنایع دستی می تواند پای ثابت سبد خرید خانواده ها و سوغات و هدایای سفر باشد.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به فرا رسیدن نوروز 98 شرح داد: با هدف معرفی هنرهای سنتی و صنایع دستی استان های مختلف، بازارچه های صنایع دستی در شهرهای گوناگون کشور برپا می شود که درخواست و توصیه من به همه مسافران نوروزی این است که حتما از صنایع دستی ایران به عنوان سوغات و هدایای سفر استفاده کنند.

معاون گردشگری کشور خاطر نشان کرد: نمایشگاه های صنایع دستی فرصت مناسبی برای معرفی صنایع دستی استان های مختلف است تا افراد قبل از سفر به هر استان با ظرفیت های هر استان در حوزه صنایع دستی آشنا شوند و بتوانند سوغات و هدایای سفر را از این استان تهیه کنند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 98

به "صنایع دستی ایرانی، بهترین سوغات مسافران نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنایع دستی ایرانی، بهترین سوغات مسافران نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید