صنایع خلاق با حضور شرکت های گیاهان دارویی جان تازه ای گرفت

به گزارش پسرک کامپیوتری، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی گفت: قرار دریافت شرکت های گیاهان دارویی در ذیل صنایع خلاق، فکری سنجیده بود که موجب رونق بیشتر در این زیست بوم شد.

صنایع خلاق با حضور شرکت های گیاهان دارویی جان تازه ای گرفت

به گزارش گروه فناوری پسرک کامپیوتری به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد حسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست آشنایی با خدمات برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق و دستگاه های اجرایی همکار با اشاره به حضور فعال شرکت های حوزه گیاهان دارویی در این زیست بوم گفت: در حال حاضر در کشور بیش از 2700 فرآورده مختلف مبتنی بر گیاهان دارویی فراوری می گردد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت های این صنعت در کشور، اظهار کرد: سازمان بهداشت دنیای (who) بر سلامت مبتنی بر طب ملل تاکید دارد و با توجه به گسترش روز افزون اقبال عمومی به صنایع و فرآورده های سالم مبتنی بر گیاهان دارویی در دنیا، صنعت گیاهان دارویی در کشور ما نیز شاهد رشد چشمگیری بوده است. انواع عطرها، اسانها ها، فراورده های دارویی،؛ و ده ها محصول مختلف گیاه پایه در این حوزه وجود دارد که تجارتی با گردش اقتصادی چند صد میلیارد دلاری را در سطح دنیای شکل داده است و بر اساس پیش بینی های بانک دنیای در آینده، صنایع حوزه گیاهان دارویی شاهد رشد چند برابری خواهد بود.

محمد حسن عصاره ضمن تاکید بر پتانسیل های طبیعی گسترده ایران در بخش گیاهان دارویی اضافه کرد: ایران از جمله کانون های اصلی گیاهان اندامیک در دنیا است، گیاهانی در کشور وجود دارد که مهد سرزمینی آن ها ایران است و متاسفانه هنوز به شکل فرآورده خام صادر می گردد. در بعضی موارد ترکیبات گیاهانی که در کشور وجود دارد، به شکل فرآورده ثانویه از خارج از کشور وارد می گردد، دستگاه های مختلفی با این صنعت در ارتباط هستند و ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی وظیفه هماهنگی بین بخشی را به عنوان یکی از محور های اصلی فعالیت خود قلمداد می نماید.

عصاره با اشاره به حضور فعال شرکت های فعال در بخش گیاهان دارویی در زیست بوم شرکت های خلاق اضافه کرد: قرار دریافت این شرکت ها در ذیل صنایع خلاق، فکری سنجیده بود که علاوه بر ایجاد رونق بیشتر در زیست بوم، توانست منشاء خدمات قابل توجهی برای شرکت های حوزه گیاهان دارویی باشد.

وی در سرانجام گفت: در سال 1387 نزدیک به 134 فرآورده مبتنی بر گیاهان دارویی در کشور وجود داشت و اکنون این آمار به 2700 فرآورده طبیعی و نیز فرآورده طب سنتی رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 522

به "صنایع خلاق با حضور شرکت های گیاهان دارویی جان تازه ای گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنایع خلاق با حضور شرکت های گیاهان دارویی جان تازه ای گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید