شکستگی و آتش سوزی خط لوله نفت در میانکوه شهرستان اردل

به گزارش پسرک کامپیوتری، امروز یکشنبه 23 آذرماه ساعت 11 خط لوله نفت واقع در منطقه میانکوه شهرستان اردل دچار شکستگی و آتش سوزی شد که در اظهارنظرات اولیه فرسودگی، دلیل این حادثه اعلام شده است.

شکستگی و آتش سوزی خط لوله نفت در میانکوه شهرستان اردل

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، امامداد شهبازی بخشدار میانکوه شهرستان اردل در این رابطه به ایسنا گفت: در حال حاضر این خط لوله به علت نشت گاز در حال سوختن است.

وی اضافه نمود: این حادثه ساعت 11 صبح امروز رخ داد و خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.

بخشدار میانکوه شهرستان اردل با اشاره به اینکه نیروهای امدادی برای خاموش کردن آتش و کنترل اوضاع به منطقه اعزام شده اند، مطرح کرد: قطعا نشت نفت به خاک و بارندگی باعث آلودگی نفتی در رودخانه سرخون در روزهای آینده می گردد.

احتمالا فرسودگی دلیل حادثه خط لوله انتقال نفت در میانکوه است

سرپرست اداره کل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری هم با بیان اینکه به احتمال بالای 90 درصد فرسودگی خط لوله انتقال عامل وقوع حادثه بوده است، گفت: استان اصفهان مسئولیت مدیریت خط لوله حادثه دیده را در شرایط فعلی بر عهده دارد.

خسرو کیانی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به شکستگی لوله نفت در منطقه میانکوه شهرستان اردل، اظهار کرد: استان اصفهان مسئولیت مدیریت خط لوله حادثه دیده را بر عهده دارد، خوشبختانه کسی در این حادثه دچار دچار آسیب نشده است.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه به احتمال بالای 90 درصد فرسودگی خط لوله انتقال عامل وقوع حادثه بوده است، گفت: نیروهای امدادی استان برای پشتیبانی در منطقه حضور دارند و در صورت احتیاج تجهیزات اطفای حریق و خودرو در اختیار نیروها قرار می گیرد.

وی یادآور شد: علت وقوع حادثه توسط تیم های کارشناسی در دست آنالیز است و نتایج بعد از اتمام آنالیز ها رسانه ای می گردد.

آمادگی اسکان خانوارهای روستاهای اطراف محل حادثه وجود دارد

به همین دلیل سرپرست جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری نیز گفت: آمادگی برای اسکان خانوارهای روستاهای اطراف محل حادثه ترکیدگی لوله گاز در منطقه سرخون بخش میانکوه شهرستان اردل وجود دارد.

ایرج کیانی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به ترکیدگی لوله خط انتقال نفت مارون در منطقه سرخون بخش میانکوه، اظهار کرد: یک تیم امدادی از پایگاه بره مرده به عنوان پشتیبان به منطقه اعزام شده است و تمامی نیروهای هلال احمر در آماده باش کامل هستند.

سرپرست جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: در صورت احتیاج به تخلیه روستاهای اطراف محل حادثه حریق، نیروهای امدادی آمادگی برای اسکان اضطراری خانوارها در مدارس و مساجد روستاهای اطراف دارند.

برآورد دقیقی از خسارات وارده به اراضی کشاورزی منطقه سرخون وجود ندارد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اردل هم گفت: خسارات وارد شده به بخش کشاورزی منطقه میانکوه در پی شکسته شدن خط لوله انتقال نفت در روزهای آینده برآورد می گردد.

روح الله سعیدی در گفت وگو با ایسنا در مورد خسارت وارده در پی شکستگی لوله نفت در منطقه سرخون به بخش کشاورزی، اظهار کرد: در سال های گذشته نشت نفت به چشمه و رودخانه سرخون موجب آلودگی نفتی آب و تعطیلی مزارع شیلات در این بخش شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اردل با بیان اینکه با پیگیری های انجام شده در گذشته چشمه ای برای آبیاری زمین های کشاورزی در پایین دست در نظر گرفته شد، گفت: قطعا نشت نفت در رودخانه، اراضی کشاورزی و چشمه ها به علت شکستگی تبعاتی را دارد، زیرا مردم اقدام به کشت گندم و جو در اراضی کشاورزی خود نموده بودند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نمی توان برآورد دقیقی از خسارات وارده به کشاورزان منطقه سرخون به عمل آورد، مطرح کرد: پس از برطرف مشکل شکستگی لوله نفت، کارشناسان در منطقه حضور پیدا نموده و خسارات وارده به کشاورزان را برآور می نمایند.

این گزارش در حال تکمیل است...

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1317

به "شکستگی و آتش سوزی خط لوله نفت در میانکوه شهرستان اردل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکستگی و آتش سوزی خط لوله نفت در میانکوه شهرستان اردل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید