شمار قربانیان طوفان دوریان به 20 تن رسید

به گزارش پسرک کامپیوتری، شمار کشته های طوفان دوریان که جزایر باهاما در جنوب شرق آمریکا را درنوردید، پس از اعلام وضعیت عادی در این منطقه به دستکم 20 تن رسید.

شمار قربانیان طوفان دوریان به 20 تن رسید

روزنامه واشنگتن پست گزارش داد: پس از آنکه طوفان دوریان جزایر باهاما در جنوب شرقی آمریکا را درنوردید، دووان ساندز وزیر بهداشت این کشور بیان کرد که در اثر این طوفان دست کم 21 نفر کشته شده اند.

دولت وضعیت عادی اعلام نموده اما این کشور با تخریب گسترده ای روبرو است که شامل خانه های ویران، خودروها و قایق های واژگون شده و سرزمین سیل زده و ویران شده است.

این طوفان که دومین گردباد بزرگ در تاریخ ثبت شده باهاما به شمار می آید، به قدری خرابی به بار آورده که هوبرت مینیس نخست وزیر این کشور گفت: ما در میانه یکی از بزرگترین بحران های ملی در تاریخ کشورمان هستیم.

شبکه انگلیسی اسکای نیوز به نقل از نهادهای همیاری باهاما نوشت که حدود 130 هزار خانه تخریب شده یا آسیب جدی دیده است و بیش از 60 هزار تن از مردم این کشور 400 هزار نفری نیازمند منابع غذایی هستند.

چیزی حدود 60 درصد مارش هاربور که بزرگترین شهر جزیره گرند آباکو از این مجمع الجزایر است، تخریب شده و دو شهر ماد و پی که شهرهای حاشیه نشین بوده اند، به کلی ویران شده اند.

جزیره گراند باهاما پیش و پس از طوفان دوریان - بخش قابل توجهی از جزیره به زیر آب رفته است.

طوفان دوریان که با سرعت حدود 285 کیلومتر بر ساعت از جزایر باهاما عبور کرد، اکنون به طوفانی با درجه 2 و سرعت نزدیک به 170 کیلومتر بر ساعت کاهش یافته و در حال نزدیک شدن به جنوب ایالت های فلوریدا و کارولینای جنوبی و شمالی است.

میلیون ها نفر از ساکنان مناطق ساحلی آمریکا از ایالت فلوریدا تا دو ایالت کارولینای شمالی و جنوبی با نگرانی اخبار مربوط به نزدیک شدن طوفان را دنبال می نمایند.

سون بولو رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و مرکز عملیات اورژانس جمعیت های هلال احمر در ژنو گفت: هنوز تصویر کاملی از آنچه روی داده در اختیار نداریم؛ اما روشن است که طوفان دوریان، تأثیر فاجعه باری بر جای گذاشته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 285

به "شمار قربانیان طوفان دوریان به 20 تن رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار قربانیان طوفان دوریان به 20 تن رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید