سعیدی: عدالت آموزشی در کشور وجود ندارد

به گزارش پسرک کامپیوتری، یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در کشور عدالت آموزشی نداریم گفت: شانس بدست آوردن رتبه های بهتر در کنکور در میان دانش آموزان در شهرهای بزرگ به دلیل مافیای کنکور بیشتر است که باید این چرخه باطل را قطع کرد.

سعیدی: عدالت آموزشی در کشور وجود ندارد

فاطمه سعیدی در گفت وگو با پسرک کامپیوتری در واکنش به اظهارات اخیر سرپرست وزارت آموزش و پرورش مبنی بر این که رتبه های اول کنکور به عملکرد مدارس و مدیران آموزش و پرورش ارتباطی ندارد و مربوط به استعداد شخصی و تلاش دانش آموزان است، اظهار کرد: عدالت آموزشی و بهره مندی دانش آموزان در سراسر کشور از امکانات مساوی برای رشد و پیشرفت دغدغه ای نیست که بتوان با بهانه جویی از آن شانه خالی کرد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه ما توزیع عادلانه امکانات در کشور است اضافه نمود: امروز شرایط به گونه ای است که در شهرهای بزرگ به دلیل حضور مافیای کنکور و معلمان با تجربه تر شانس موفقیت دانش آموزان در کنکور بیشتر است. باید این چرخه باطل را قطع کنیم.

به گفته سعیدی حضور فعال معلمان با تجربه، توزیع امکانات و حتی تبعیض مثبت برای مناطق محروم ابزارهایی است که می تواند ما را تا حدودی به عدالت نزدیک کند. موضوعی که به همکاری وزارت خانه های آموزش و پرورش و علوم، نهادهای فرادستی و مجلس شورای اسلامی نیاز دارد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان تاکید کرد که با توجه به نبود عدالت آموزشی در کشور باید با حذف کنکور و تدوین ساز و کارهای پیش بینی شده به سمت نقطه مطلوب حرکت کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 195

به "سعیدی: عدالت آموزشی در کشور وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعیدی: عدالت آموزشی در کشور وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید