سعادتمند: از قرارداد کارگزار قبلی دیناری به استقلال نرسیده است، بگذارید نفس بکشیم!

به گزارش پسرک کامپیوتری، مدیرعامل باشگاه استقلال گفت با انتقاد از کارگزار قبلی این باشگاه گفت: از این قرارداد دیناری به باشگاه نرسیده و هیچ عایدی نداشته ایم.

سعادتمند: از قرارداد کارگزار قبلی دیناری به استقلال نرسیده است، بگذارید نفس بکشیم!

به گزارش خبرنگاران، احمد سعادتمند درباره مسائل پیش روی باشگاه استقلال گفت: قول داده بودیم طرفداران در جریان اتفاقات باشگاه باشد و با یکدیگر هم قسم شدیم مسائل را صادقانه عنوان کنیم. به همین خاطر بر خودم لازم دانستم موضوعی را عنوان کنم. باشگاه در همه زمینه ها به حمایت طرفداران خود احتیاج دارد و این حمایت در افتخارات و پیروزی ها موثر بوده است. باشگاه و طرفدار، لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

استقلال عظیم با 40 میلیون طرفدار و با برندی عظیم، از معدود باشگاه هایی است که حتی در جهان، حرف های زیادی برای گفتن دارد.، وی ضمن بیان این جمله توضیح داد: ارزش ریالی برند استقلال بیش از هزار میلیارد تومان است و باشگاه در بدترین حالت باید سالانه 20 درصد نسبت به برند خود درآمد داشته باشد، یعنی سالی 200 میلیارد تومان. با کمترین تفکر اقتصادی می توانیم به درآمدزایی برسیم. چرا باشگاه باید اینقدر مسائل ارزی و ریالی داشته باشد و نتواند از پس مسائل خود بربیاید؟

سعادتمند با بیان اینکه با این طرفداران و این برند، استقلال باید درآمدزا و بنگاهی اقتصادی باشد، اعلام کرد: در تاریخ 28 خرداد سال 98 با شرکت آریا برتر، قراردادی تنظیم کردیم که از آن تاریخ تا به امروز، از این شرکت عایدی نصیب باشگاه استقلال نشده است. باشگاهی که باید پول بازیکنان و مربیان را بدهد، برای هر مسابقه باید 130 میلیون تومان هزینه استادیوم آزادی را بدهد، باشگاهی که برای تمرینات، پرواز، هتل، بازی های خارج از کشور و سایر موارد باید هزینه پرداخت کند.

سعادتمند با ادامه گلایه از شرکت مذکور گفت: استقلال که در قراردادی، همه مالکیت معنوی و درآمدزایی خود را به یک شرکت واگذار می نماید و در 11 ماه و اندی، ریالی درآمد برای باشگاه وجود نداشته، چرا باید با این شرکت ادامه دهد؟ انتظارم این است که از این برند و طرفدار، به درآمدزایی برسیم تا مسائل خود را رفع کنیم. با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان و مدیران ارشد، دفتر حقوقی و اداره کل حقوقی املاک این وزارتخانه، تفاهمنامه همکاری با کارگزار دیگری بستیم. برای اینکه باشگاه لایق درآمد باشد، درآمدهای خود را به حساب رسمی خودش واریز کند و با نظارت عالیه دستگاه های نظارتی و مقررات اقتصادی و معاملاتی کار کند.

وی با اشاره به مذاکرات باشگاه استقلال با شرکت های مختلف مطرح کرد: به راحتی این مالکیت معنوی را به شرکتی واگذار نکردیم که یک سال عایدی نداشته باشد. پس از نشست های فراوان و با نظر اداره کل حقوقی املاک وزارت ورزش، با شرکت جهان فولاد متین به عنوان تفاهمنامه و پیش نویس اولیه قرارداد قرارداد بستیم. این شرکت قبل از رسمی شدن قرارداد، مبالغ جالب توجهی نه در قالب قرض الحسنه، بلکه در قالب درآمد به ما یاری کرد؛ حتی قبل از عقد قرارداد با سایر اسپانسرها که عایدی برای کارگزار داشته باشد، منابع اقتصادی تزریق نموده که توانستیم اقدامات خوبی داشته باشیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال، پرداختی به بازیکنان و مربیان و بازگشت بازیکنان خارجی را حاصل این همکاری دانست و گفت: کارگزار این پرداخت ها را در کمتر از 20 روز انجام داد. چرا باید جلوی این کارگزار را بگیریم؟ به عنوان نماینده باشگاه استقلال می گویم چرا شرکت آریا برتر در قالب دادخواست یا اظهارنامه، جلوی یاری شرکت فولاد متین را می گیرد که اجازه ندهد به استقلال مساعدت گردد و باشگاه از پس هزینه های خود بربیاید؟ مگر آریا برتر سال گذشته چقدر به باشگاه یاری کرد؟ در قرارداد با این شرکت، دیناری به استقلال نرسیده است.

سعادتمند اضافه کرد: در تاریخ 12 بهمن 98، الحاقیه ای در قالب قرارداد قرض الحسنه تضمین و قرار شد مبلغ 9 میلیارد و 674 میلیون تومان در یک ماه به استقلال پرداخت گردد. در ادامه قرار شد که به صورت روزانه، استقلال مبلغ 40 میلیون تومان خسارت پرداخت کند. کجای جهان چنین چیزی وجود دارد؟ باید بدانیم استقلال باشگاهی عظیم است و نمی توانیم با آن معامله کنیم. نمی توانیم از رانت استقلال برای خودمان استفاده کنیم، مگر رانت یا امتیازی در چارچوب قرارداد و نیز نظام جمهوری اسلامی ایران. اگر درآمدی هست، باید برای استقلال باشد.

وی گفت: چرا نمی گذارید برای استقلال درآمدزایی کنیم و چرا سرعت ما را می گیرید؟ چرا نمی گذارید پرداخت بعدی به بازیکنان انجام گردد و می خواستید دیاباته به ایران برنگردد؟ ما شجاعانه از حق باشگاه استقلال دفاع می کنیم. دستگاه های نظارتی این مسائل را رصد می نماید و ما همه موارد را گزارش می دهیم. خواهش می کنم دوستان اجازه دهند استقلال نفس بکشد، به روزهای خوب خود برگردد و عظیمی نماید. باشگاه می تواند منبع درآمدی اعتباری فوق العاده ای گردد. چرا جلوی این کار را می گیرید؟ باید حقیقت را بگوییم و این حقیقت می تواند به استقلال یاری کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 976

به "سعادتمند: از قرارداد کارگزار قبلی دیناری به استقلال نرسیده است، بگذارید نفس بکشیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعادتمند: از قرارداد کارگزار قبلی دیناری به استقلال نرسیده است، بگذارید نفس بکشیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید