سرکرده جدید داعش چه ویژگی هایی دارد؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، ایسنا نوشت: پس از گذشت یک هفته از کشته شدن ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش در عملیات ویژه آمریکا در شمال ادلب، این گروه تروریستی در بیانیه ای صوتی مرگ البغدادی را تأیید و ابوابراهیم الهاشمی القرشی ملقب به ویرانگر را به عنوان جانشین وی انتخاب کرد.

سرکرده جدید داعش چه ویژگی هایی دارد؟

به گزارش سومریه نیوز، پیش تر دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با بیان اینکه البغدادی کشته شد، اعلام کرده بود، پس از این که سگ ها او را داخل تونلی دنبال کردند، درحالی که گریه کمی کرد و از ترس فریاد می زد خودش را منفجر کرد.

در حالی که 43 تن از شاخصترین چهره های داعش طی سال های اخیر کشته شدند که آخرین آنها البغدادی بود و 97 تن از رهبران صف دوم این گروه تروریستی نیز کشته شدند و طبق گفته تحلیلگران تنها رهبران شناخته شده این گروه تروریستی باقی مانده اند، شخصیت ابوابراهیم الهاشمی، جانشین البغدادی در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

در این راستا، حسن ابوهنیه، کارشناس امور گروه های تروریستی می گوید: الهاشمی اصالتا ترکمن بوده و نامش عبدالله قرداش و ملقب به ابوعمر الترکمانی است.

وی اضافه کرد: طبق اطلاعاتی که یکی از رهبران شاخص داعش به نام اسماعیل العیثاوی ارائه کرد، البغدادی، قرداش را از چند مدت پیش به عنوان جانشین خود انتخاب کرده بود.

ابوهنیه ادامه می دهد: الهاشمی در گذشته ریاست دفتر امنیتی را که یکی از مهم ترین دستگاه های داخل داعش محسوب می شود، برعهده داشت و مدتی هم مسئول عملیات بمب گذاری بود.

این کارشناس امور گروه های تروریستی پیش بینی می کند که داعش طی دوره آینده روی مسائل نظامی بیشتر از دوره البغدادی متمرکز شود و در مقابل در این دوره در خصوص اقدامات خود بیشتر احتیاط خواهد کرد. همچنین سرکرده این گروه تروریستی احتمالا خشن تر از سلف خود خواهد بود، چرا که در داخل این گروه تروریستی ملقب به ویرانگر است و در نتیجه رویکرد تندروتری در پیش خواهد گرفت.

ابوهنیه گفت: داعش معمولاً فردی را با تابعیت عراقی به عنوان رهبر خود انتخاب می کند، زیرا این گروه تروریستی در این کشور به وجود آمده و همه رهبران اصلی آن اهل عراق هستند که بیشتر مراکز مهم داعش مانند رهبری شورای نظامی یا شورای امنیتی آن را اداره می کنند.

طبق اظهارات ابوهنیه، داعش معمولا برنامه دارد و به شکل کورکورانه عمل نمی کند، همان طور که در دوره البغدادی رخ داد و او در زمانی که رهبری این گروه تروریستی را برعهده گرفت از برنامه های سالانه خود مانند طرح تخریب دیوارها، کشتن سربازان و غیر آن خبر داد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 463

به "سرکرده جدید داعش چه ویژگی هایی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرکرده جدید داعش چه ویژگی هایی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید