سرمربی ژاپن: بازی به بازی بهتر می شویم، امیدوارم مثل سال 92 مقابل ایران بازی کنیم

به گزارش پسرک کامپیوتری، سرمربی تیم ملی فوتبال ژاپن معتقد است تیمش بازی سختی برابر ایران دارد.

سرمربی ژاپن: بازی به بازی بهتر می شویم، امیدوارم مثل سال 92 مقابل ایران بازی کنیم

به گزارش خبرنگاران، هاجیمه موریاسو سرمربی تیم فوتبال ژاپن در نشست خبری پیش از ملاقات این تیم برابر ایران حاضر شد و گفت: بعد از سه روز استراحت از مسابقه با ویتنام، بازی خیلی سختی را در پیش داریم.

وی ادامه داد: ما متمرکز هستیم و به خوبی برای این ملاقات آماده شدیم. آخرین جلسه تمرینی ما برای بازی با ایران همین امروز بود و امیدوارم برای بازی فردا در بهترین شرایط قرار داشته باشیم.

سرمربی ژاپن درباره تقابل با یک تیم هجومی اعلام کرد: از همان ابتدا جام ملت های آسیا می دانستیم که هر بازی سختی خاص خود را دارد و هیچ بازی آسانی در پیش نخواهیم داشت. با علم به این موضوع با حریفان مان روبرو شدیم و خوشبختانه توانستیم نتیجه لازم را بگیریم.

وی اضافه نمود: من فکر می کنم هر بازی بهتر و بهتر شویم. بازیکن ها هر بازی چیزهای جدیدی یاد می گیرند و پیشرفت می نمایند که این پیشرفت در بازی آن ها قابل مشاهده است و می خواهم فردا هم ادامه داشته باشد تا ایران را شکست دهیم.

موریاسو درباره گلزنی به ایران شرح داد: ایران تیم با کلاسی در سطح آسیاست و آن ها به خوبی این مساله را در جام ملت های آسیا نشان می دهند. ما برای ایران احترام زیادی قائل هستیم. برای نتیجه دریافت باید کیفیت بالای بازی خودمان را به حریف نشان دهیم و دیکته کنیم. اگر در بهترین شرایط خودمان ظاهر شویم، می توانیم ایران را شکست دهیم.

او اضافه نمود: من فکر می کنم در این مسابقه بحث فیزیکی مهم باشد. بازیکن ها باید روی هر توپ کوشش زیادی به خرج دهند. برنامه های تمرینی ما نسبت به آغاز جام تغییر نموده است و این تغییر دست ما نبود. در کل با در نظر دریافت شرایط، باید مهیای بازی با ایران شویم.

سرمربی ژاپن درباره جوانگرایی تیمش و قدرت ژاپنی ها برای مقابله با ایران شرح داد: همان طور که گفتم هر بازی در جام ملت ها سختی های زیادی دارد و طبیعی است وقتی در نیمه نهایی بازی می کنید، انتظار یک حریف سخت را دارید. بازی برابر ایران سخت خواهد بود ولی مانند بازی های گذشته تمام کوشش خود را خواهیم کرد.

موریاسو درباره سابقه تقابل با ایران به عنوان بازیکن و همچنین برنامه تیمش برای شکست ایران به عنوان مربی اذعان کرد: بله من بازی سال 1992 را به یاد دارم. امیدوارم بازیکنان ژاپن به خوبی آن تیم برابر ایران به میدان فرایند. آن موقع بازیکن بودم و الان مربی هستم و شرایط فرق نموده است. آن موقع ژاپن در حال تغییر از سطح آماتور به حرفه ای بود و لیگ ما کم کم داشت حرفه ای می شد. همچنین اولین باری بود که جام ملت ها در کشور ما برگزار گردید و بازیکنان انگیزه زیادی برای قهرمانی داشتند. اکنون فوتبال ژاپن تجربه بیشتری نسبت به آن موقع دارد و بسیاری از بازیکنان ما در لیگ های بزرگی بازی می نمایند. همبستگی بازیکن بیشتر شده است. این ها به نظر من تفاوت این دو دوره است.

سرمربی ژاپن در پاسخ به سوالی درباره تفاوت کیفیت بازی ایران و عربستان بیان کرد: ابتدا ما می خواهیم مالکیت توپ را به دست بیاوریم و فشار حریف را خنثی کنیم. در ملاقات با عربستان در مالکیت توپ ضعیف بودیم و اشتباهاتی در توپ لو دادن داشتیم. نمی دانیم فردا چه نوع بازی خواهیم داشت و بازیکنان معلوم نیست بازیکنان با چه سبک بازی خودشان را وفق دهند. امیدوارم خیلی سریع بازی خوانی داشته باشیم و بازی ایران را حدس بزنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 594

به "سرمربی ژاپن: بازی به بازی بهتر می شویم، امیدوارم مثل سال 92 مقابل ایران بازی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی ژاپن: بازی به بازی بهتر می شویم، امیدوارم مثل سال 92 مقابل ایران بازی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید