سران آفریقا چطور از جان خود در برابر کرونا محافظت می نمایند؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، ویروس کرونا روزانه جان هزاران نفر را در کشورهای زیادی می گیرد و بعد از ابتلای نخست وزیر و ولیعهد انگلیس و شاهزاده موناکو و شماری دیگر از سران و ستارگان دنیا، چشم ها به رؤسای کشورها و پادشاهان دوخته شده است.

سران آفریقا چطور از جان خود در برابر کرونا محافظت می نمایند؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه الشرق در گزارشی به تدابیر حفاظتی سران کشورهای آفریقایی از خودشان در برابر ویروس کرونا پرداخت و نوشت: در آفریقا، سران کشورها بر اتخاذ همه تدابیر برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاکید دارند. این امر باعث شده است که تماس با شماری از آنها سخت گردد. به عنوان مثال، پل بیا رئیس جمهور کامرون از روز یازدهم ماه مارس گذشته آفتابی نشده است. او هیچ سخنرانی برای مردم خود درخصوص اقدامات دولت برای مقابله با کرونا نداشته است.

محله جان فریک در گزارش ویژه خود نوشت: پل بیا به کرونا مبتلا نشده است، اما تصمیم گرفته که در شهرک مفومیکا زادگاهش که در فاصله 180 کیلومتری جنوب یائونده پایتخت واقع شده است، اقامت کند.

در ساحل عاج، الحسن وتارا رئیس جمهور روزانه به مقر ریاست جمهوری می رود اما این کار، بعد از ضدعفونی همه دفاتر و پوشیدن ماسک ها و استفاده از مواد ضدعفونی کننده و اندازه گیری درجه حرارت بدن همه پرسنل صورت می گیرد.

وتارا با همه وزیرانش به وسیله ایمیل در تماس است و از زمان ظهور کرونا در سطح دنیا، تنها دوبار در انظار حاضر شده است؛ یک بار در روز 17 مارس گذشته در شورای امنیت ملی و یکبار دیگر هم یک هفته پیش در جریان سخنرانی برای مردم.اما در جمهوری دموکراتیک کنگو، فِلیکس چسکِدی تماس با دستیارانش را بعد از مرگ یکی از آنها بر اثر ابتلا به کرونا کم نموده است و این درحالی است که فدیی تسییمانگا مشاور ویژه اش همچنان در حال درمان ابتلا به کرونا است.

اما بونگو اودیمبا رئیس جمهور گابن دورکاری را برای بسیاری از کارمندان نهاد ریاست جمهوری تصویب نموده است و تماس با مشاوران و نخست وزیر نیز به وسیله ویدئو کنفرانس انجام می گردد.

در کنگو، دونی ساسو نگیسو رئیس جمهور با در نظر دریافت جانب احتیاط، دستور آزمایش همه دستیاران و تیم ویژه حفاظتی و کارمندان نهاد ریاست جمهوری را صادر کرد اما تعیین شد که کسی به کرونا مبتلا نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 867

به "سران آفریقا چطور از جان خود در برابر کرونا محافظت می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سران آفریقا چطور از جان خود در برابر کرونا محافظت می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید