سایه اتهام همکاری با داعش بر سر رئیس سنای افغانستان؛ جنجال در شورای ملی ادامه دارد

به گزارش پسرک کامپیوتری، اختلافات روسای مجلس و سنای افغانستان درباره حمایت یا عدم پذیرش آرای بیومتریک ادامه دارد، در تازه ترین مورد بعضی از نمایندگان مجلس اعلام کردند که رئیس سنای این کشور با داعش همکاری می نماید.

سایه اتهام همکاری با داعش بر سر رئیس سنای افغانستان؛ جنجال در شورای ملی ادامه دارد

به گزارش دفتر منطقه ایپسرک کامپیوتری، اختلاف ها در پی اظهارات فضل هادی مسلمیار رئیس سنای افغانستان با میر رحمان رحمانی رئیس مجلس این کشور درباره چگونگی حمایت از آرای بیومتریک یا غیربیومتریک ادامه دارد.

مسلمیار اوایل هفته جاری با تاکید بر شمارش آرای غیربیومتریک، رئیس مجلس افغانستان را به تقلب در کسب ریاست این مجلس متهم نموده بود.

وی گفته بود که خود را اصلاح کن؛ وگرنه مردم می دانند که با چه فسادی در انتخابات داخلی به ریاست مجلس رسیده ای، لطفاً وزن خود را سنجیده، ابراز نظر کنید.

این اظهارات رئیس سنای افغانستان واکنش تند نمایندگان مجلس این کشور را نیز در پی داشت.

بعضی از نمایندگان با اشاره به رویدادهای گذشته، فضل هادی مسلمیار رئیس سنای افغانستان را به همکاری با گروه تروریستی داعش متهم کردند.

غلام حسین ناصری یکی از نمایندگان مجلس افغانستان نیز خطاب به مسلمیار توضیح داد: برای سرباز مظلومی که توسط نیروهای مشاور سیاسی شما شهید شد، دادگاهی وجود ندارد، قوه قضائیه ای نیست و الا باید دستگیر و محاکمه می شدید.

وی با اشاره به اظهارات نماینده ولایت ننگرهار در مجلس نیز اعلام نمود که اتهام انتقال داعش و پناه دادن در مهمانخانه برادرتان در جلال آباد توسط ما مطرح نشد بلکه این مطلب را نماینده مشروع و قانونی دیروز جلال آباد عنوان کرد.

مهدی پایدار یکی دیگر از نمایندگان مجلس افغانستان نیز گفت که مسلمیار با تقلب رئیس مجلس سنا شده است و حتی یکی از رقبا را به خاطر نامزدی برای ریاست این مجلس، اخراج کرد و اعتراضی نشد.

این اتهام ها در حالی تکرار می شوند که چندی قبل نیز توسط کمیسیون امنیت مجلس افغانستان، مسلمیار به حمایت از گروه تروریستی داعش و کوشش برای سازماندهی حملات انتحاری در مجلس این کشور متهم شده بود.

به گزارش بعضی رسانه ها، حتی جنگجوی داعشی سال گذشته که از سوی طالبان اسیر شده بود در ویدئویی اعتراف کرد که این گروه از رئیس سنای افغانستان حمایت اقتصادی و تجهیزاتی می گردد.

گفته می گردد که چندی قبل برادر وی به دست نیروهای امنیتی افغانستان طی یک عملیات نظامی هدف قرار گرفته و کشته شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 388

به "سایه اتهام همکاری با داعش بر سر رئیس سنای افغانستان؛ جنجال در شورای ملی ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه اتهام همکاری با داعش بر سر رئیس سنای افغانستان؛ جنجال در شورای ملی ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید