ساری: مایلم به رونالدو برای ثبت رکوردهای دیگر یاری کنم، نمی خواستم مستقیماً از ناپولی به تیم ایتالیایی دیگری بروم

به گزارش پسرک کامپیوتری، مائوریتزیو ساری، سرمربی جدید یوونتوس در اولین کنفرانس خبری اش اظهارات جالبی داشت.

ساری: مایلم به رونالدو برای ثبت رکوردهای دیگر یاری کنم، نمی خواستم مستقیماً از ناپولی به تیم ایتالیایی دیگری بروم

به گزارش پسرک کامپیوتری، مائوریتزیو ساری که پس از فسخ دوجانبه قراردادش با باشگاه چلسی با قراردادی سه ساله راهنمایی تیم فوتبال یوونتوس را برعهده گرفت، بعدازظهر امروز (پنجشنبه) در اولین کنفرانس خبری اش به عنوان سرمربی بانوی پیر گفت: خوشحالم که اینجا هستم. برای مربیگری احتیاج به ایده های روشن است. من از ناپولی حمایت می کردم چون در شهر ناپل به دنیا آمده بودم. من حتی بر این باورم که می توانیم در رده ملی هم به موفقیت برسیم و ایده هایم در این زمینه را هم ارائه نموده ام.

وی در خصوص دوران سرمربیگری اش در ناپولی هم گفت: در چند ماه سرانجامی حضورم در ناپولی، نسبت به علاقه ام به باشگاه و علاقه ام به طرفداران دچار تردید شده بودم و حس حرفه ای ام به من گفت که دوره ام در این تیم به سرانجام رسیده است. زمانی هم که نسبت به ادامه حضورم در ناپولی دچار تردید شده بودم، باشگاه کارلو آنچلوتی را به عنوان سرمربی بعدی تیم معرفی کرد.

سرمربی پیشین ناپولی توضیح داد: در ادامه پیشنهادهایی از ایتالیا دریافت کردم اما ترجیح دادم برای سرمربیگری به خارج از کشور بروم و نمی خواستم مستقیماً از ناپولی به تیم ایتالیایی دیگری بروم. حضور در لیگ برتر انگلیس تجربه فوق العاده ای بود اما در نیم فصل دوم به لحاظ حرفه ای و شخصی حس کردم که احتیاج به برگشت به ایتالیا دارم.

ساری ادامه داد: یوونتوس فرصت بازگشت به ایتالیا را به من داد و این در واقع لحظه تاج گذاری دوران حرفه ای من بود که 80 درصد آن واقعاً سخت بود. فکر می کنم در این فرایند هم به همه احترام گذاشتم و تمام توانم را هم به کار بستم. وقتی یوونتوس با من تماس گرفت، احساس خیلی قوی ای داشتم. در طول 30 سالی که سرمربیگری می کنم تا کنون ندیده بودم که باشگاهی اینچنین برای به خدمت دریافت سرمربی مصمم و متحد باشد و همین برای حضور در یووه متقاعدم کرد.

وی یادآور شد: به نظرم ما جهت طولانی پیش روی خود داریم. در خصوص ساختار و سازماندهی تیم با رئیس باشگاه صحبت کردم. وقتی به انگلیس بروید تازه متوجه می شوید که ما در چه زمینه هایی ضعف داریم. بابت فصل پیش روی سری A ایتالیا هیجان زده هستم چون آنتونیو کونته بازگشته است، مارکو جامپائولو سرمربی میلان شده، حضور سرمربی مستعدی همچون پائولو فونسکا در رم و حضور روبرتو دزربی روی نیمکت ساسولو که برایش احترام زیادی قائل هستم.

سرمربی ایتالیایی بانوی پیر در بخش دیگری از صحبت هایش اعلام نمود: اگر آنطور که شما فکر می کنید من حالا بابت حضور در یووه احساساتی شده ام، سال ها پیش دچار حمله قلبی می شدم. من مستقیماً از لیگ آماتور به یوونتوس نرسیدم، بلکه بعد از حضور در سری C، سری B، سری A و لیگ برتر به یوونتوس رسیدم. من از باشگاه بزرگ دیگری به نام چلسی به یووه آمدم که درست است که تاریخچه کوچکتری نسبت به یوونتوس دارد اما در 10 یا 15 سال اخیر پیشرفت قابل توجهی به لحاظ کیفی داشته است.

ساری در خصوص کار با فوق ستاره پرتغالی راه راه پوشان تورین هم گفت: من در طول این سال ها با بازیکنان بزرگی کار نموده ام، اما کریستیانو رونالدو در سطحی دیگر است. بازیکنی که در بالاترین سطح فوتبال دنیا است. کریس تمامی رکوردهای فوتبال دنیا را در اختیار دارد و مایلم به او یاری کنم که رکوردهای دیگری ثبت کند. من سرمربی بازیکنی [گونسالو ایگواین] بودم که رکورد گل زده در یک فصل سری A را در اختیار دارد و حالا دوست دارم این تعداد بازیکن را به عدد 2 برسانم.

وی اضافه کرد: زمانی که در ناپولی بودم، وظیفه ام و حرفه ای گری ام ایجاب می کرد که به فکر راه حلی برای شکست یوونتوس باشم. در آن موقع 110 درصد توانم را به کار بستم و حالا در یوونتوس اوضاع به همین منوال خواهد بود. به هر حال آن یک رقابت ورزشی بود و حرفه ای گری ام من را به این سو سوق می دهد که با تمام توان در اختیار یوونتوس باشم.

سرمربی بیانکونری در خصوص خائن خطاب شدنش از سوی طرفداران ناپولی تأکید کرد: من سه سال در ناپولی بودم و در نهایت احترام به طرفداران این تیم تصمیم گرفتم برای سرمربیگری به خارج از ایتالیا بروم. در ادامه احتیاج به بازگشت به ایتالیا داشتم و پیشنهادی از یوونتوس دریافت کردم و همین و بس. در زندگی ام به همه احترام گذاشته ام و 110 درصد توانم را در هر باشگاهی که در آن کار نموده ام، به کار بسته ام. حالا همین تعهد کاری را به یوونتوس دارم. من تصمیمی منطقی گرفتم و احتیاجی نیست رمانی در این خصوص بنویسم.

وی در ادامه اعلام نمود: به نظرم وقتی بازیکن باکیفتی همچون دیبالا یا کریستیانو دارید، او می تواند در هر پستی بازی کند و بر اساس ویژگی های بازیکن است که پستش تعریف می گردد و پست مهاجم نوک هم پستی کلیدی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 164

به "ساری: مایلم به رونالدو برای ثبت رکوردهای دیگر یاری کنم، نمی خواستم مستقیماً از ناپولی به تیم ایتالیایی دیگری بروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساری: مایلم به رونالدو برای ثبت رکوردهای دیگر یاری کنم، نمی خواستم مستقیماً از ناپولی به تیم ایتالیایی دیگری بروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید