روسیه با کنار زدن عربستان بزرگترین صادرکننده نفت به چین شد

به گزارش پسرک کامپیوتری، روسیه در طی سه ماه متوالی با پشت سر گذاشتن عربستان، بزرگترین صادر کننده نفت خام به چین شده است.

روسیه با کنار زدن عربستان بزرگترین صادرکننده نفت به چین شد

با ما همراه باشید و با تور تابستان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش پسرک کامپیوتری به نقل از اسپوتنیک نیوز، روسیه در طی سه ماه متوالی با پشت سر گذاشتن عربستان، بزرگترین صادر نماینده نفت خام به چین بوده است. ریاض با کاهش قیمت رسمی نفت خود در بازار آسیا به این موضوع واکنش نشان داده است. ظاهرا عربستان خود را برای یک جنگ نفتی با روسیه در بازار آسیا آماده می نماید.

بر اساس آمارهای رسمی ای که در اواخر ماه ژوئن منتشر شد، روسیه در ماه می با پشت سر گذاشتن عربستان به بزرگترین تامین نماینده نفت چین تبدیل شد. این فرایند در طی 3 ماه متوالی تداوم داشته و بزرگترین فراوری نماینده نفت دنیا توانسته در بازار چین از بزرگترین صادر نماینده نفت دنیا پیشی بگیرد.

در ماه می، چین 5.245 میلیون تن، معادل روزانه حدود 1.24 میلیون بشکه نفت از روسیه خریداری کرد و رکورد قبلی واردات1.17 میلیون بشکه ای را که در ماه آوریل به ثبت رسیده بود شکست.

در همین حال، صادرات نفت عربستان به چین در ماه می به 961 هزار بشکه در روز رسید، در حالی که این رقم در ماه آوریل یک میلیون بشکه بود.

هم روسیه و هم عربستان چین را اصلی ترین بازار نفت خود تلقی می نمایند. اما پالایشگاه های مستقل چینی نفت با سولفور پایین روسیه را ترجیح می دهند زیرا این نوع نفت در محموله های کوچک ارسال می شوند و از نظر جغرافیایی نیز باید مسافت کمتری را تا رسیدن به سواحل چین طی نمایند.

نفت با سولفور بالای عربستان و عراق به دلیل حجم بالای محموله ها و بلندمدت بودن قراردادها چندان باب میل پالایشگاه های مستقل چینی نیستند.

چین در حال تشویق همکاری ها بین پالایشگاه های مستقل و روسیه به وسیله سرعت بخشیدن به صدور مجوزهای واردات نفت و سهمیه های پالایشگاه های مستقل است.

43

منبع: تسنیم
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 677

به "روسیه با کنار زدن عربستان بزرگترین صادرکننده نفت به چین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه با کنار زدن عربستان بزرگترین صادرکننده نفت به چین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید