روسیه ادعای آمریکا و انگلیس درباره آزمایش سلاح ضد ماهواره را رد کرد

به گزارش پسرک کامپیوتری، سخنگوی دولت روسیه ضمن تأکید بر متعهد بودن این کشور به عدم فعالیت نظامی در فضا، ادعاهای اخیر آمریکا و انگلیس درباره آزمایش سلاح ضد ماهواره توسط مسکو را رد کرد.

روسیه ادعای آمریکا و انگلیس درباره آزمایش سلاح ضد ماهواره را رد کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

کاخ کرملین روز آدینه به ادعاهای آمریکا و انگلیس درباره آزمایش سلاح ضد ماهواره توسط روسیه واکنش نشان داد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در نشستی خبری گفت، روسیه به غیرنظامی بودن کامل فعالیت های فضایی متعهد بوده و با استقرار هرگونه سلاح در فضا مخالف است.

وی در پاسخ به این که آیا کرملین به اتهام زنی های آمریکا علیه روسیه در این زمینه واکنش به خصوصی نشان خواهد داد گفت: این کار احتمالاً باید توسط وزرات دفاع یا وزارت امور خارجه ما انجام گیرد.

امروز (آدینه) ژنرال جان ریموند، رئیس فرماندهی فضایی نیروی هوایی آمریکا و فرمانده نیروی فضایی این کشور گفت: سیستم ماهواره ای روسیه که برای آزمایش تسلیحات در مدار استفاده شد، همان ماهواره ای است که اوایل سال در مورد آن ابراز نگرانی کردیم، زمانی که روسیه نزدیک یک ماهواره دولتی آمریکا مانور داد.

مارشال هاروی اسمیت رئیس هیات فضایی دولت بریتانیا هم از این نتیجه گیری آمریکا حمایت کرد و در پیامی توییتری نوشت: روس ها پرتابه ای را (به فضا) با مشخصات یک سلاح فرستاده اند، فارس.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1065

به "روسیه ادعای آمریکا و انگلیس درباره آزمایش سلاح ضد ماهواره را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه ادعای آمریکا و انگلیس درباره آزمایش سلاح ضد ماهواره را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید