دولت برای گیلان استاندار بومی انتخاب کند، پیشنهاداتمان را به وزارت کشور ارائه نموده ایم

به گزارش پسرک کامپیوتری، نماینده مردم رشت گفت: دولت باید برای گیلان استاندار بومی معرفی کند و ما پیشنهادات خود را در این مورد به وزارت کشور داده ایم.

دولت برای گیلان استاندار بومی انتخاب کند، پیشنهاداتمان را به وزارت کشور ارائه نموده ایم

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در گفت وگو با ، در واکنش به انتشار خبری مبنی بر انتخاب او و یا دیگر نمایندگان استان گیلان به عنوان استاندار، گفت: ما نماینده مردم هستیم و آن را با هیچ چیزی عوض نمی کنیم، درست هم نیست که استاندار گیلان از میان نمایندگان این استان انتخاب گردد.

:

او تأکید کرد: مطالبه مردم استان گیلان انتخاب استاندار بومی است، زیرا حضور افرادی که شناخت کافی نسبت به منطقه نداشت باشند، بار منفی خواهد داشت و تا زمانی که بخواهند با شرق و غرب استان، نوع محصولات کشاورزی، فضای صنعت و نحوه گردشگری آن آشنا شوند، دوره کاری آن ها به اتمام رسیده است.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه استاندار های غیربومی علی رغم خوب بودن دیربازده هستند، بیان نمود: مردم از استاندار های بومی خاطرات خوشی دارند و تقاضای ما از وزارت کشور این است که به خواست مردم پاسخ داده و بیش از این استان را معطل نگه ندارند.

نماینده مردم رشت تأکید کرد: ما پیشنهاد هایی را به وزارت کشور در این مورد داده ایم، افرادی مانند علیزاده معاون وزیر راه و رمضانپور معاون نوبخت که دارای سابقه نمایندگی مجلس، معاونت وزیر و ... بوده و رزومه خوبی هم دارند.

او با تأکید بر اینکه نمی خواهیم مسائل قومی و قبیله ای راه بیاندازیم، گفت: ما معتقدیم برای بعضی سمت ها در استان مانند حوزه قوه قضاییه، اداره اطلاعات، رئیس بازرسی و یا فرمانده نیروی انتظامی نباید افراد بومی انتخاب شوند، زیرا به دلیل وجود یک سری معذوریت ها نمی توانند وظایف خود را به درستی انجام دهند.

جعفرزاده ایمن آبادی توضیح داد: بر این اساس اگر استاندار بومی انتخاب نگردد، یعنی دولت نخواسته از ظرفیت های لازم و موجود در منطقه استفاده کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 233

به "دولت برای گیلان استاندار بومی انتخاب کند، پیشنهاداتمان را به وزارت کشور ارائه نموده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت برای گیلان استاندار بومی انتخاب کند، پیشنهاداتمان را به وزارت کشور ارائه نموده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید