خدمات لیزینگ بازارسازی محصولات دانش بنیان را تسهیل می نماید

به گزارش پسرک کامپیوتری به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در نشست مدیران صندوق نوآوری با شرکت های دانش بنیان حوزه تجهیزات دوار و نیروگاهی با اشاره به مسائل حوزه فراوری در کشور گفت: شرکت های دانش بنیان نیز از مسائل حوزه فراوری مستثنی نیستند، اما ارزشمندی کار این شرکت ها در اقتصاد کشور بر هیچ کس پوشیده نیست.

خدمات لیزینگ بازارسازی محصولات دانش بنیان را تسهیل می نماید

وی تغییر نگاه به شرکت های دانش بنیان و تسریع در روند درخواست شرکت های کوچک را از دستاوردهای اخیر صندوق نوآوری و شکوفایی برشمرد و اضافه نمود: در گذشته شرکت های کوچک و بزرگ دانش بنیان با ظرفیت های مختلف و ویژگی های متفاوت، می بایست برای دریافت خدمات اقتصادی صندوق نوآوری در یک صف می ایستادند، اما اکنون و در دوره جدید این رویه اصلاح شده است.

وحدت با اشاره به تجمیع سه معاونت صندوق نوآوری و شکوفایی در یک معاونت برای تسهیل در اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان در دوره جدید فعالیت این صندوق، درباره مکانیزم های ارائه این خدمات به شرکت های کوچک و بزرگ، گفت: شرکت های کوچک از این پس برای دریافت تسهیلات باید به صندوق های پژوهش و فناوری مراجعه نمایند و دیگر نیازی به مراجعه به صندوق نوآوری و شکوفایی ندارند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی صندوق های پژوهش و فناوری و نیز پارک های علم و فناوری را از جمله مراکز برطرف نیازهای اقتصادی شرکت های کوچک دانش بنیان و فناور معرفی کرد.

وحدت با اشاره به اینکه ابزارهای سرمایه گذاری مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت های بزرگ دانش بنیان فعال است و این شرکت ها می توانند از این ابزار استفاده نمایند، اظهار کرد: در دوره جدید روند صدور ضمانتنامه ها تسریع شده است، به گونه ای که اگر حد اعتباری شرکت ها، یک مرتبه تعیین شده باشد دیگر این روند یک روزه انجام می گردد. صدور این ضمانتنامه نیز به تازگی به بانک مستقر در صندوق سپرده شده است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، ارائه تسهیلات، ویژه خرید تجهیزات آزمایشگاهی در قالب وام قرض الحسنه را از دیگر خدمات این صندوق به شرکت های دانش بنیان عنوان نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 140

به "خدمات لیزینگ بازارسازی محصولات دانش بنیان را تسهیل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات لیزینگ بازارسازی محصولات دانش بنیان را تسهیل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید