خبرنگاران کرونا جان 15 هزار نفر را در روسیه گرفت

به گزارش پسرک کامپیوتری، مسکو - خبرنگاران - تعداد جانباختگان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در روسیه به 15 هزار و یک نفر رسید.

خبرنگاران کرونا جان 15 هزار نفر را در روسیه گرفت

از پروفایل ما encaria دیدن نمایید.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از ستاد مقابله با کرونا در روسیه، شمار مبتلایان با افزایش پنج هزار و 118 تن دیگر در پهناورترین کشور جهان طی 24 ساعت گذشته به نزدیک 900 هزار نفر رسیده است.

تا به امروز نزدیک به 700 هزار نفر نیز درمان شده اند.

در همین پیوند برخی از متخصصان روس هشدار داده اند که در پاییز ممکن است روس ها با یک دوره شدیدتر از بیماری کرونا روبرو شوند.

آرگ توتولیان متخصص ویروس شناس آکادمی علوم روسیه با اعلام این مطلب به روزنامه ایزوستیا گفته است: اگر چه هنوز ترکیب عفونتهای فصلی با کرونا ثابت نشده است اما پیش بینی می شود با توجه به گسترش انواع سرماخوردگی در فصل پاییز، بشر با مسائل بیشتری در مقابله با این بیماری روبرو شود.

روسیه چند هفته پیش از کشف واکسن کرونا در جهان خبر داد و طبق گفته مقامات بهداشتی این کشور، چهارشنبه هفته جاری این واکسن به ثبت خواهد رسید و تا پیش از آغاز فصل مدارس در اواسط شهریورماه، نخست به کادر درمان و افراد میانسال زده خواهد شد.

با توجه به پایان نیافتن آزمایش های بالینی این واکسن، روسها فعلا خیال ندارند که به بچه ها نیز چنین واکسنی تزریق شود.

کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس ادعای روسیه را تبلیغانی می خوانند و حتی این کشور را به حمله هکری برای کسب اطلاعات مراکز آزمایشگاهی خود در زمینه ساخت واکسن متهم می کنند.

با این وجود اکنون روسیه تنها کشور جهان است که واکسن مورد نظر خود را بر روی انسان ها آزمایش کرده و مدعی است که آنها در شرایط کاملا خوبی قرار دارند.

سایر کشورها در این زمینه جانب احتیاط را اتخاذ کرده اند به طور مثال چین هیچ صحبتی از ساخت واکسن کرونا نمی کند و برخی دیگر از کشورها مدعی هستند که چندین سال زمان نیاز است تا مطمئن شوند هر واکسنی در این زمینه برای انسان ها تبعات بعدی در پی نخواهد داشت.

اما دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای عقب نماندن از رقابتی که بر سر کشف واکسن کرونا میان ابرقدرت ها به راه افتاده، مدعی شده است که آمریکا چند ماه دیگر واکسن کرونای خود را روانه بازار خواهد کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1154

به "خبرنگاران کرونا جان 15 هزار نفر را در روسیه گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا جان 15 هزار نفر را در روسیه گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید