خبرنگاران مقام یمنی: ادعای آتش بس ائتلاف سعودی صرفا یک مانور تبلیغاتی است

به گزارش پسرک کامپیوتری، تهران- خبرنگاران- رییس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن گفت: وقایع میدانی و ادامه محاصره یمن نشان می دهد که ادعای ائتلاف سعودی در باره آتش بس، چیزی جز یک مانور تبلیغاتی نیست.

خبرنگاران مقام یمنی: ادعای آتش بس ائتلاف سعودی صرفا یک مانور تبلیغاتی است

به گزارش شبکه خبری المسیره، محمد عبدالسلام در توئیتری نوشت: ائتلاف متجاوزان به تازگی ، بیش از 35 عملیات و 250 حمله هوایی علیه یمن از جمله 12 حمله به صنعا پایتخت و دیگر مناطق استان صنعا انجام داده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز امروز گفت که نیروهای متجاوز از پنجشنبه هفته گذشته تا به امروز بیش از 32 حمله و کوشش برای نفوذ انجام داده اند.

سرتیپ یحیی سریع همچنین یادآورشد کرد که جنگنده های سعودی-آمریکایی از پنجشنبه گذشته تا به امروز، 230 حمله هوایی به شماری از استان ها انجام داده است.

وی اضافه کرد که نیروهای مسلح تدابیر مناسبی را برای دفاع از کشور و ملت یمن با هدف خنثی کردن این تجاوز و قلدری سعودی-آمریکایی اتخاذ خواهند کرد.

تحرکات اخیر در حالی است که ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان بامداد پنجشنبه 21 فروردین بطور رسمی از اعلام توافق آتش بس در یمن اطلاع داد و گفت که این آتش بس 2 هفته ادامه خواهد داشت و پس از آن نیز قابل تمدید است.

این درحالی است که با وجود اعلام آتش بس، حملات ائتلاف سعودی به یمن ادامه دارد و دستکم از روز پنجشنبه و شروع آتش بس 2 غیر نظامی کشته شدند.

بسیاری از مقام های یمنی نسبت به نیت عربستان در این خصوص ابراز تردید نموده اند و معتقدند این تاکتیک جدید است تا ائتلاف بتواند از آن برای تجدید قوا و جبران خسارت های اخیر خود استفاده کند.

ائتلاف کشورهای عربی به سرکردگی عربستان از 26 مارس 2015 (فروردین 94) به بهانه بازگرداندن منصور هادی به قدرت یمن را هدف حمله های خود قرار داده اند. این در حالی است که پس از گذشت شش سال از این جنگ، ائتلاف سعودی هیچ دستاوردی در یمن کسب ننموده است و کشورهای عضو ائتلاف یکی پس از دیگری به دنبال شکست های پی در پی در یمن از آن خارج شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 902

به "خبرنگاران مقام یمنی: ادعای آتش بس ائتلاف سعودی صرفا یک مانور تبلیغاتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مقام یمنی: ادعای آتش بس ائتلاف سعودی صرفا یک مانور تبلیغاتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید