خبرنگاران مدیرعامل راه آهن: مصمم هستیم به خودکفایی واقعی در صنعت ریلی برسیم

به گزارش پسرک کامپیوتری، تهران- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی گفت:کوشش راه آهن این است که به مرز خودکفایی واقعی در صنعت ریلی برسد و علاوه بر تامین احتیاج داخلی، زمینه حضور در بازار منطقه را فراهم کنیم.

خبرنگاران مدیرعامل راه آهن: مصمم هستیم به خودکفایی واقعی در صنعت ریلی برسیم

سعید رسولی امروز یکشنبه 20 مهرماه در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی خودکفایی صنعت ریلی که در ایستگاه راه آهن تهران در حال برگزاری است، گفت:راه اهن ایران امروز بیش از11 هزارو600 کیلومتر خطوط اصلی دارد و 260 هزار واگن باری داریم که در راستای سیاست های اصلی 44 به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی ادامه داد: هزار و 700 دستگاه واگن مسافری و 900 دستگاه لوکوموتیو نیز جزو سرمایه های راه آهن ایران است که به دلیل عدم تکمیل شبکه مویرگی و عدم اتصال ریل به مراکز بار با بهره وری کمتری در حال خدمت رسانی است.

رسولی ادامه داد: اگر بخواهیم به صندلی مطلوب در حمل و نقل ریلی برسیم اقدامات گسترده ای باید انجام دهیم؛ توسعه صنعت ریلی با نظر مثبت رهبر و حمایتی که ایشان از توسعه ریلی دارند امکان پذیر است.

معاون وزیر راه با بیان اینکه ایران با یک تهدید و تحریم زمینگیر نمی گردد گفت: ظرفیت های اقتصادی و فنی در داخل وجود دارد و با همکاری وزارت دفاع امکان تکمیل در بخش زیر ساخت، ناوگان، علائم سیگنالی و ساخت قطعات وجود دارد.

رسولی توضیح داد: زمینه و بستر خوبی در صنایع دفاع وجود دارد که می تواند برای همکاری با راه آهن ایران ثمربخش باشد.

وی به بارگذاری سامانه جدید اطلاع از قطعات ساخت داخل اشاره نمود و گفت: تمامی قطعات ساخت داخل در این سامانه با نام فراوری کننده بارگذاری شده که توقع داریم بهانه ای برای واردات ان وجود نداشته باشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1181

به "خبرنگاران مدیرعامل راه آهن: مصمم هستیم به خودکفایی واقعی در صنعت ریلی برسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیرعامل راه آهن: مصمم هستیم به خودکفایی واقعی در صنعت ریلی برسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید