حیدری: نمی توانیم داوران را جدا از بازیکنان و عوامل اجرایی مسابقات بدانیم، سرباز فدراسیون هستیم

به گزارش پسرک کامپیوتری، داور بین المللی فوتبال کشورمان خود و دیگر داوران را سرباز فدراسیون خواند و تأکید کرد که هر تصمیمی مسئولان این فدراسیون بگیرند، می پذیرند.

حیدری: نمی توانیم داوران را جدا از بازیکنان و عوامل اجرایی مسابقات بدانیم، سرباز فدراسیون هستیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، بیژن حیدری داور فوتبال کشورمان درباره برگزاری سمینار یک روزه داوران گفت: این سمینار دانش افزایی نیست و یک گردهمایی بود که داوران و اعضای دپارتمان داوری به خاطر وقفه ای که در مسابقات بود دیداری با هم داشته باشند و میزان آمادگی جسمانی داوران معین گردد. البته تست های کرونا از داوران هم گرفته شد که نتایج آن به زودی معین می گردد.

وی درباره نگرانی داوران از شرایط قرمز برخی شهرها گفت: باید قبول کنیم هم نگرانی برای داوران وجود دارد و هم خانواده آنها. نمی توانیم داوران را جدا از بازیکنان و عوامل اجرایی مسابقات بدانیم. اگر داوری ناقل باشد خودش انتقال می دهد و این طور نیست که آنها از بدنه فوتبال جدا باشند و این نگرانی برای خانواده های آنها هم وجود دارد. رعایت پروتکل ها می تواند حداقل میزان انتقال را کم کند، ولی مطمئن باشید که نمی توانیم این موضوع را صفر کنیم.

داور بین المللی فوتبال کشورمان ادامه داد: هر داور باید کاملاً رعایت کند، ولی برخی از چیزها هم دست ما نیست. ما سرباز فدراسیون هستیم و هر تصمیمی بگیرند قبول می کنیم. فکر می کنم مثل AFC که گفت خود داوران آمادگی شان را برای حضور در مسابقات اعلام نمایند، از داوران ما هم باید آنهایی که آمادگی کامل دارند در مسابقات شرکت نمایند و اگر کسی آماده نباشد بتواند فرصت دو سه هفته ای را از کمیته داوران بگیرد و فعلاً در بازی ها حضور نداشته باشند. در نهایت امیدوارم هیچ کس به این ویروس مبتلا نگردد.

حیدری در خصوص تست های گرفته شده از داوران گفت: با توجه به اینکه تست های PCR هم از نظر هزینه و هم از نظر امکان انجام آن محدودیت هایی دارند، می توان به جای تست PCR تست های سرولوژی هم از داوران گرفته گردد. البته نمی توانیم بگوییم این تست ها جایگزین PCR است. مطمئن ترین تست، تست PCR است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1018

به "حیدری: نمی توانیم داوران را جدا از بازیکنان و عوامل اجرایی مسابقات بدانیم، سرباز فدراسیون هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیدری: نمی توانیم داوران را جدا از بازیکنان و عوامل اجرایی مسابقات بدانیم، سرباز فدراسیون هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید