حدود 31 هزار روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند

به گزارش پسرک کامپیوتری، محمود جواد آذری جهرمی صبح آدینه در حاشیه بهره برداری از پروژه های ارتباطات استان گیلان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه پروژه های رودسر با اعتبار 11 میلیارد تومان در راستای ارتقای ارتباطات منطقه اجرایی شده است، اظهار کرد: امروز رحیم آباد با توسعه نسل چهارم به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.

حدود 31 هزار روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند

وی با بیان اینکه این وضعیت در مناطق روستایی استان های گیلان و مازندران وجود دارد، اضافه نمود: شاهد توسعه نسل سوم در سطح روستاهای این دو استان هستیم. البته متاسفانه به دلیل تحریم ها بعضی شبکه ها مجبور به توقف خدمات خود شده اند.

وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت در مناطق روستایی و شمالی کشور به رغم جمعیت زیاد و گردشگرپذیر بودن با مشکل شده بود، توضیح داد: تدابیر برای توسعه شبکه انجام شده و با سرعت بیشتری انجام می گردد.

وی با اشاره به اقدامات خوب در ماه های گذشته در این زمینه، بیان نمود: توسعه شبکه ملی اطلاعات در مناطق شمالی کشور در دستور کار واقع شده است.

آذری جهرمی با بیان اینکه در شش ماه آینده عقب ماندگی های دو استان شمالی کشور برطرف می گردد، اضافه نمود: طبیعتا کیفیت ارتباطات در این مدت در مناطق شمالی بهتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در وزارت ارتباطات پروژه ها در قالب پروژه های روستایی افتتاح شده است، گفت: حدود 31 هزار روستا از 42 هزار روستای بالای 20 خانوار در کشور طی پنج سال گذشته توسعه شبکه داشته و به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

وزیر ارتباطات شاخص بهره مندی از شبکه ملی 78درصد بیان کرد و اضافه نمود: این شاخص در گذشته 36 درصد بوده که شاهد رشد دو برابری هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 251

به "حدود 31 هزار روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدود 31 هزار روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید