جلسات دادرسی دیوان داوری لاهه برای رسیدگی به شکایات ایران از آمریکا

به گزارش پسرک کامپیوتری، دیوان داوری لاهه قرار است از 24 تا 31 شهریور ماه درباره شکایات ایران از آمریکا در زمینه عهدنامه مودت و حقوق کنسولی بین دو طرف نشستی را برگزار کند.

جلسات دادرسی دیوان داوری لاهه برای رسیدگی به شکایات ایران از آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیوان داوری لاهه میخواهد طی ماه آینده درباره شکایت ایران از آمریکا درباره عهدنامه مودت و روابط مالی و حقوق کنسولی بین ایران و آمریکا مجددا تشکیل جلسه دهد.

این جلسات از روز دوشنبه 24 شهریور ماه به مدت یک هفته در پیس پلاس در لاهه واقع در هلند برگزار میشود.با توجه به بیماری کووید-19 ، جلسات دادرسی به وسیله مجازی با حضور نمایندگان دو کشور برگزار میشود.

جلسه قبلی این نهاد حقوقی بین المللی و رای صادره از آن با مخالفت امریکا روبرو شد. دیوان بین المللی دادگستری لاهه در نشست قبلی بخشی از تدابیر درخواستی ایران را پذیرفته و آمریکا را به برطرف محدودیت های انسان محبت آمیز، کشاورزی و هوانوردی ملزم و طرفین را از اقداماتی که می تواند به تشدید مناقشه منجر شوند، منع کرد. (جزئیات بیشتر)

چندی قبل سفیر ایران در لاهه با اشاره به تاثیر منفی تحریم های آمریکا بر تامین دارو و درمان مصدومان سلاح شیمیایی گفت که این تحریم ها فرایند درمان این مصدومان را با دشواری روبرو نموده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1086

به "جلسات دادرسی دیوان داوری لاهه برای رسیدگی به شکایات ایران از آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسات دادرسی دیوان داوری لاهه برای رسیدگی به شکایات ایران از آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید